HTC избра българска компания за акселератора VIVE X

HTC избра българска компания за акселератора VIVE X

Технологичният гигант HTC избра българската компания за своя акселератор VIVE X*. Екипът на основаната в София Quark VR е един от едва осемте включени в програмата в Сан Франциско и освен срещи със световни лидери в иновациите, получава и значителна инвестиция от страна на HTC.

Впечатляващият продукт на софийския екип „отрязва кабелите“ на най-високотехнологичните платформи за виртуална и добавена реалност. Чрез едноименния софтуер производителите на платформи като HTC Vive и Oculus Rift ще могат да ги правят безжични, което увеличава неимоверно качеството на изживяването за крайния потребител. Подобно подобрение ще помогне и за значително по-бързото разрастване на V/А/МR (Virtual/Augmented/Mixed Reality) пазара.

„Имаме напълно функционален прототип на безжичен HTC Vive, работещ с нашата технология за компресия и стрийминг”, казва Красимир Николов, съосновател на Quark VR. „Някои от най-големите VR инвеститори в света поискаха среща с нас и при заминаването ми към Силициевата долина идната седмица предстоят много интересни разговори“, допълва той.

*Акселераторът VIVE X е инициатива на HTC и инвестира в най-интересните и обещаващи компании, занимаващи се с виртуална реалност. VIVE X оперира с разработчици от цял свят, като основните центрове на управление са в Сан Франциско, Пекин, Тайпе, Шънджън и Тел Авив.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Учени от Обединеното кралство направиха рядко откритие, свързано с гъбите
Удар по сериалите: Турция задържа 19 популярни актьори и певци по дело за наркотици
"За нас боклукът е злато": Как мафията превърна Неапол в депо за токсични отпадъци
Километрични опашки по бензиностациите и ограничения на покупките: Русия остава без гориво
От утре държавата ще глобява търговци за нарушения на Закона за въвеждане на еврото
Островът Ташироджима: Царството на котките
Борсов наблюдател: Нищо не може да спре възхода на Уолстрийт