„Сенсата Технолоджис България“ стартира стипендиантска програма

Job Мениджър

“Сенсата Технолоджис“, един от водещите световни производители на сензори и системи за контрол, електрическа защита и решения зa управление на захранването, стартира новата си стипендиантска програма в България. Под надслов Design Your Future („Проектирай бъдещето си“), тя има за цел привличането на млади инженерни таланти от Техническия университет в София и филиала на университета в Пловдив. След завършване на следването си младите инженери ще имат осигурено работно място в „Сенсата Технолоджис“.

„Вече повече от 100 години „Сенсата“ намира инженерни решения на някои от най-сериозните проблеми в света. Гледайки към бъдещето, ние знаем, че намирането и развиването на следващото поколение инженери е от ключово значение,” сподели Серж Гроенхюйзен, директор „Инженеринг“ на „Сенсата Технолоджис България“. “Стипендиантската ни програма, освен че затвърждава нашата цел да сме предпочитан съсед и партньор, е и прекрасна инициатива, която подкрепя студентите в инженерни специалности. Тя им дава възможност след дипломиране да работят в една уникална среда с най-големите автомобилни производители в света. Така показваме, че тази професия има бъдеще и че успешна кариера като инженер в България е възможна.“

По стипендиантската програма Design Your Future могат да кандидатстват студенти в трети курс в инженерни специалности от Техническия университет в София и филиала в Пловдив. „Сенсата Технолоджис“ покрива 100% от учебната такса през четвъртата година от следването, както и предоставя фиксирано месечно заплащане за други разходи. При успешно дипломиране в инженерна специалност студентите, избрани да участват в програмата, ще имат и осигурено работно място в „Сенсата Технолоджис“.

Освен стипендиантската програма, „Сенсата Технолоджис“ в България има и други програми, които са ориентирани към привличане на млади таланти като стажантска програма за студенти. Компанията наема средно 20 стажанти на година с различни профили. След изтичане на стажа, ако бъдат одобрени, стажантите имат възможност да получат предложение за постоянна работа в компанията.

„Сенсата Технолоджис България“ в момента има над 3 000 служители. В София компанията има Бизнес Център, Тестова лаборатория и механизация, отдел „Дизайн инженеринг“, Център за споделени услуги и Център за обслужване на клиенти. В Ботевград компанията произвежда високотемпературни сензори за почти всички световни автомобилни производители.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

„Камаз“ разработва безпилотни автобуси
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Над 1600 нарушители с е-тротинетки са санкционирани в София от началото на годината
Какво можем да научим от „Седмицата за размисъл" на Бил Гейтс
Ето как можем да подадем сигнал до Европейската прокуратура
Поевтиняване на горивата у нас, изплатени са близо 13 млн. евро компенсации
Ватикана ще изгради централа за възобновяема енергия за 100 млн. евро
Емоционалната устойчивост се превръща в най-ценното умение в работата
Милиардерът Питър Тийл придоби 1% дял в аржентинска петролна компания, работеща във „Вака Муерта“
Има ли по-добър от Джон Ву? Ще снимат римейк на „Лице назаем“
Най-кратките литературни шедьоври в историята