Кабинният екипаж на Ryanair в Белгия е в стачна готовност

Кабинният екипаж на Ryanair в Белгия е в стачна готовност

Базираният в Белгия кабинен екипаж на нискотарифната авиокомпания Ryanair ще стачкува в продължение на три дни от 24 до 26 юни, обявиха от синдиката CNE/AVC PULS, предаде белгийската телевизия RTBF .

С нея се слага край на поредицата от неуспешни преговори между профсъюзите и Ryanair. Кабинните екипажи от пет държави, включително Белгия, се оплакаха от несправедливо третиране на персонала, липса на уважение към служителите и проблеми със заплащането. По време на преговорите белгийските синдикати обвиниха мениджмънта на Ryanair, че отказва „истински диалог“.

Белгийският профсъюз на кабинния екипаж CNE/AVC PULS се присъединява към протеста на испанските си колеги, които също обявиха стачна готовност и ще преминат към ефективни действия в периода от 24 до 26 юни и от 30 юни до 2 юли.

Ирландската авиокомпания изпрати окончателно предложение до белгийските синдикати на 17 юни, но то бе отхвърлено, тъй като не отговаря на исканията, заяви Дидие Лебе, секретар на CNE.

„Надяваме се, че ще постигнем споразумение, но ако все пак се стигне до там, повечето пътници няма да я забележат”, увери седмица по-рано Майкъл О'Лиъри, главен изпълнителен директор на Ryanair, на пресконференция в Брюксел. Той добави, че мениджмънтът се е споразумял с 90% от белгийския кабинен екипаж по въпросите за възнагражденията, твърдение, което по-късно беше отхвърлено от белгийските синдикати.

През април кабинният екипаж на Ryanair в Белгия организира акция в знак на протест срещу новия колективен договор за заплати и бонуси. На двете летища в Брюксел бяха отменени около 280 полета. Ryanair тогава заяви, че само около 40% от белгийските полети са били засегнати.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Археолози: Древен „воден култ“ е изградил монументи, по-стари от Стоунхендж
През 2025 година изкуственият интелект ще изхвърли емисии въглероден диоксид колкото цял Ню Йорк
Криза: Медийни шефове във Великобритания търсят изход от отлива на младите британци от телевизия
Древна египетска лодка беше определена като „един от най-важните реставрационни проекти на XXI век“
Лидерът на Китай Си Дзинпин свика политбюро за борбата с корупцията
Рапърът P. Diddy обжалва присъдата си за сексуални престъпления и настоява за освобждване
Късметлия от щата Арканзас спечели рекордните 1,8 млрд. долара от лотария в САЩ
Времето: Сняг и виелици на Коледа