Великият Даниъл Дей-Люис слага край на кариерата си
Притежателят на 3 награди Оскар за най-добър актьор сър Даниъл Дей-Люис заяви, че повече няма да се снима в киното.
60-годишният британски актьор публикува изявление, че повече няма да работи като актьор. Той добавя, че това е негово лично решение и е безкрайно благодарен на всички свои колеги и на зрителите.
Даниъл Дей-Люис изиграва първата си роля в киното още като дете през 1971 г.
В кариерата му няма много филми, но той винаги избира внимателно кинопроектите и се снима само веднъж на 3-5 години.
Носител е на най-престижната кино награда „Оскар“ на „Левият ми крак“ (1989), „Ще се лее кръв“ (2007) и „Линкълн“ (2012).
Сред големите му филми са също "Последният мохикан“ (1992), "Боксьорът" (1997) и филмът на Мартин Скорсезе "Бандите на Ню Йорк“ (2002).
Тази година излиза последният му филм, сниман отново заедно с друг титан на киното Пол Томас Андерсън, за света на модата в Лондон през 1950-те години. Андерсън е режисьор и на „Ще се лее кръв“.
През 2013 г. Даниъл Дей-Люис бе признат от „Тайм“ за един от 100-най-влиятелни хора в света.
"Вече няколко път съм казвал, че повече никога няма да се снимам в киното. Но всеки път се връщам, играя и отново ми дават тези глупави статуетки и награди за най-добра мъжка роля. Никога не съм се връщал с мисълта, че трябва да играя, за да получа Оскар. Това не е за мен“, казва Дей-Люис с едно от интервютата си.
Ключови думи
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Преживяване, което клиентите ще запомнят
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |На днешната дата, 29 юли. Рождениците днес
На днешната дата |Статуята на Банкси в центъра на Лондон може да остане за постоянно
Любопитно |Изкуственият интелект е напът да унищожи кол центровете
Икономика |Преживяване, което клиентите ще запомнят
Маркетинг |Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
Любопитно |На днешната дата, 29 юли. Рождениците днес
На днешната дата |Цитат на деня
Цитат на деня |Цитат на деня
Цитат на деня |Почина Джо, бащата на Майкъл Джексън
Общество | Advertorial |Изкуственият интелект е напът да унищожи кол центровете
Икономика |30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
България |Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
Любопитно30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
БългарияФилмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
БългарияГлад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
ИкономикаБългарските газови резерви: Между мита и реалността
ЕнергетикаПод 9% от българските компании използват AI
КомпанииТася Тасова: Бизнесът печели от вероучението
Общество9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
ТехнологииADVERTORIAL
Vivacom надгражда развитието на своите лидери с нова обучителна концепция
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Коментари
Няма въведени кометари.