Великобритания разреши студентските кредити за кандидати от ЕС и за академичната 2018/2019 година

Великобритания разреши студентските кредити за кандидати от ЕС и за академичната 2018/2019 година

Студентите от ЕС, които кандидатстват за бакалавърски и магистърски програми във Великобритания за академичната 2018-2019 г. ще продължат да се възползват от финансиране на образованието си, както досега. Това се посочва в решение на правителството на Тереза Мей от днес, 21 април, 2017 г., което постъпи незабавно в офисите на международният консултантски проект Световно образование от партниращите на форума британски университети.

Решението идва в отговор на писмо на Асоциацията на британските университети, което бе разпространено веднага след решението на британското правителство да стартира Brexit. В документа се настояваше за спешно и бързо решение на статута на студентите от ЕС за академичната 2018-2019 г. и за възможността им те да ползват кредитиране както до момента. Това е от огромно значение за бъдещите кандидати, тъй като за британските университети се кандидатства една година по-рано.

От влизането на България в ЕС всяка година над 2000 български кандидат - студенти ползват финансиране от британското правителство в размер около 9000 паунда, които покриват пълният размер на таксите за обучение. Това представлява над 95% от българските кандидати да се обучават на Острова.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
Израелски командоси сложиха край на мисията с помощи за Газа на екоактивистката Грета Тунберг
Светът на парите: Отрицателната инфлация в Швейцария изпраща предупреждение към Европа
Губернаторът на Калифорния нарече разполагането на Националната гвардия в Лос Анджелис незаконно, напрежението расте
Президентът на Литва разкритикува бездействието на Германия спрямо Русия
Президентът Радев пристигна в Казахстан
България получи и втория си изтребител F-16
Йотова: Имам подозрения, че случаите на незаконни домове и на насилие не са само тези