Президентът с вето върху Закона за държавната собственост
Президентът Румен Радев наложи вето върху част от Закона за изменение на Закона за държавната собственост, приет от 44-ото Народно събрание на 10 октомври 2018 г., съобщава прессекретариатът на държавния глава.
„Справедливостта и честността на приватизационния процес обяснимо са във фокуса на обществото, защото чрез този процес в частни ръце преминават блага, създадени с труда на много поколения. Поради това законовите правила трябва ясно и точно да регулират разпореждането с държавната собственост”, мотивира решението си президентът Радев.
Според него с приетия закон се създава възможност за скрита приватизация на дружества от забранителния списък по Закона за приватизация и следприватизационен контрол.
Президентът налага вето с разбирането, че е недопустимо правната уредба да се превръща от средство за защита в законодателни решения, които увреждат обществения интерес, се посочва в съобщението.
Ключови думи
|
|
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
ПР и събития | Advertorial |Силните финансови отчети в технологичния сектор успокояват опасенията от AI балон
Финанси |Тръмп изрази съжаление, че не може да се кандидатира за трети мандат
Политика |Времето: Слънчево с температури до 21 градуса
България |Цитат на деня
Цитат на деня |Проектобюджетът предвижда минималната заплата от 1 януари да е 605 евро
Политика |Кати Ууд вижда хуманоидните роботи като най-голямата възможност в AI сферата
Икономика |Формулата на Безос за генериране на страхотни идеи
Техники за успех |На днешната дата, 29 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Тръмп изрази съжаление, че не може да се кандидатира за трети мандат
Политика |Времето: Слънчево с температури до 21 градуса
България |Как приливите създадоха първите градове?
Любопитно |Румен Радев: България трябва да има ясно и открито лице на управление
България |ADVERTORIAL
Интер Експо Център представя изцяло обновен конгресен етаж и модернизирани изложбени зали – ново ниво в организацията на събития у нас
Eксперти от ЦИЕ ще анализират имотния пазар в еврозоната на конференцията „Inspire to Higher 2025“ на 31 октомври
Коментари
Няма въведени кометари.