Президентът свика КСНС за първи път

Общество

За първи път президентът Румен Радев свика заседание на Консултативния съвет за национална сигурност (КСНС). Темата на срещата е "Рискове и заплахи за националната сигурност на Република България и необходими мерки за нейното укрепване". 

От прессекретариата на президента не дават повече подробности за целта на заседанието.

Кои ще бъдат лекторите и кои точно аспекти от националната сигурност ще се разискват, засега не е ясно, посочва bTV.

Консултативният съвет започна, предаде агенция „Фокус“. Пръв в сградата на президентската институция пристигна лидерът на ПП АТАКА Волен Сидеров, следван от зам.-председателя на ПП ГЕРБ и председател на парламентарната група на партията Цветан Цветанов. Премиерът Бойко Борисов също присъства.

На „Дондуков“ 2 са и председателят на парламента Димитър Главчев, министърът на отбраната Красимир Каракачанов, лидерът на БСП Корнелия Нинова, председателят на ДПС Мустафа Карадайъ и лидерът на ПП ВОЛЯ Веселин Марешки, министърът на финансите Владислав Горанов.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Уорън Бъфет за основните навици, които отличават успешните хора от останалите
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 2 до 8 февруари
Златото и среброто продължават да поевтиняват след петъчния срив
На днешната дата, 2 февруари. Сретение Господне, Петльовден
Времето в понеделник: Валежите спират, но температурите остават ниски
Европа ще трансформира икономиката си с фонд за възстановяване на стойност 955 млрд. долара
Всесезонните гуми – практичен избор за шофьорите, които търсят баланс и сигурност
Креативната кампания на Honda за Зимните олимпийски игри (Видео)