„Челси” отстрани „Лестър” в драматичен мач за Купата на Лигата

„Челси” се класира за четвъртия кръг на турнира за Купата на Лигата, отстранявайки шампиона на Англия „Лестър”. В мача станахме свидетели на изключителен футбол, с много голове и обрати.

Всичко започна страхотно за „Лестър”, които поведоха с 2:0 с головете на Шинджи Окадзаки в 17-та и 34-та минута.

В края на първото полувреме „Челси” върна едно попадение чрез Гари Кейхил.

В 50-та минута Сесар Аспиликуета изравни. В края на двубоя „Лестър” останаха с човек по-малко след червен картон за Марчин Василевски, което наклони сериозно везните в полза на сините от Лондон.

Мачът влезе в продължения, където Сеск Фабрегас вкара две попадения за две минути, в 92-та и 94-та минута, и вгорчи настроението на стадион „Кинг Пауър” в Лестър.

Освен шампиона на Англия, турнира напускат също „Евъртън” и „Борнемут”, които загубиха съответно от „Норич” и „Престън Норд Енд”.