Чешкото разузнаване предупреди за опасност от атентати в страната

Чешкото разузнаване предупреди за опасност от атентати в страната

Налице е заплаха ислямски радикали да извършат атентат на територията на Чехия, съобщи националната агенцията по контраразузнаване, предаде  Асошиейтед прес. Според доклада заплашени са и други страни от ЕС

В публикувания си годишен доклад чешката Служба за информация и сигурност посочва, че заплахата произлиза от екстремисти, свързани с Ислямска държава и от Фронта Ан Нусра, клон на Ал Каида в Сирия. В същото време се отбелязва, че службата не е забелязала екстремистка активност, която да представлява конкретна заплаха или опасност за демокрацията в Чехия, отбелязва ТАСС.

По данни на БИС седем мюсюлмани, които са пристигнали от мюсюлмански страни и са живели в Чехия неуточнен период от време, са напуснали страната през 2015 г., за да се присъединят към екстремистки групи в Сирия, включително Ислямска държава.

Завръщането им в страната би представлявало сериозна заплаха за сигурността, подчертава БИС. Информацията е предадена на властите в Чехия и в чужбина.

 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

НАТО оборудва полски вятърен парк в Балтийско море със сензори и радари
Тръмп нареди да махнат от централни места в Белия дом портретите на Обама и Буш – баща и син
Възможно е Зеленски да участва на срещата Тръмп-Путин, но останалата част от Европа е изключена
България вече съхранява слънчева енергия в батерии
Фалитите в Германия нарастват с най-бърз темп от октомври 2024 г.
Мащабна криза: Техеран предупреждава за пълна липса на вода през октомври
Усамотението – тайното оръжие на някои от най-интелигентните хора
Времето: Горещо, на отделни места в Югозападна България ще превали