7 принципа, които могат да ви превърнат в милионер преди да навършите 30

7 принципа, които могат да ви превърнат в милионер преди да навършите 30

Повечето хора мечтаят да станат милионери и да заживеят един по-безгрижен живот. Те си представят реалност, в която имат достатъчно пари, за да прекарват времето си както намерят за добре, без да им се налага да работят.

Ако и вие сте сред тях, най-вероятно мислите, че този сценарии може да се превърне в реалност едва, след като се пенсионирате, когато вече сте на възраст между 50, 60 и 70 години. Истината обаче е, че е напълно възможно да постигнете подобен резултат преди да сте навършили 30 години, ако знаете какво правите. И ако имате смелост и дух за предприемачество.

Вярно е, че някои хора забогатяват с чист късмет или пък благодарение на наследство, останало от тяхното семейство, но нещата, от които наистина се нуждаете, ако искате да станете милионери, докато сте млади, е отдаденост, упоритост, здрава работа и правилната нагласа, която да ви помогне да достигнете върховете.

Това са няколко принципа, които трябва да следвате, ако искате да забогатеете преди да се пенсионирате.

1. Провалът не е непременно нещо негативно

На първо място, трябва да спрете да се страхувате от провала. В западните култури гледаме на неуспеха като на нещо, от което трябва да се страмуваме, но в действителност, всеки провал е преживяване, от което може да научим много. 

Най-успешните предприемачи постигат истински напредък в бизнеса, едва след като са имали възможност да си извадят поуки и изводи от неуспешната реализация на първите им идеи. Вземете за пример консултантът мултимилионер Сам Оуенс , който губи всичко при фалита на първата му компания, но продължава напред и използва наученото, за да стане по-добър от когато и да е било. 

2. Идеите изискват действие

Лесно е да си седите на удобното канапе, представяйки си всички възможни бизнес проекти, които може да започнете в бъдеще.  Младите хора често попадат в този капан, забравяйки, че тези мечти не могат да бъдат реализирани, ако не предприемат някакви действия.

В много случаи те мислят, че са твърде неопитни за подобно начинание или, че предприемачеството е прекалено рисково занимание за тях. Ако искате да си проправите път към богатството, докато сте млад, трябва да осъзнаете, че идеите имат стойност, само в случаите, когато те са последвани от действия и упорита работа, които да ги превърнат в реалност. 

3. Обмисленият риск си струва

Богатите хора са склонни да поемат рискове по-често от средностатистическия човек. Причината за това се крие във факта, че те виждат потенциалната изгода, която може да бъде придобита при добре обмислен залог. Би било голяма грешка, ако не поемете риск, който може да ви донесе временни загуби, но сигурни печалби в дългосрочен план.

Умните залози ще ви дадат преднина пред вашите конкуренти и ще ви подготвят за неизбежните моменти на разочарование. Колкото по-отрано започнете да поемате подобни рискове, толкова повече време ще имате, за да компенсирате всички загуби, които ще понесете.

4. Смирението води до знание

Без значение дали сте заемали ръководни позиции в предходната си работа, бързо ще осъзнаете, че има още много неща, които не знаете за света на предприемачеството. Ако искате да научите тези уроци отрано, трябва да бъдете достатъчно смирени, за да може да се вслушате в чуждата мъдрост.

Потърсете ментори, колеги и лидери от вашата сфера на бизнес, които да ви дадат съвети и критики, в случаите когато е нужно, за да станете по-добър във вашата работа. Не е нужно да следвате всяка тяхна насока и да бъдете съгласни с всяко мнение, което изразяват, но трябва да сте достатъчно непредубедени и отворени към чуждите идеи, за да може да видите нещата от различна гледна точка.

5. Винаги има още какво да научите

В този ред на мисли, обема на информация по света е практически безкраен. Винаги има нови и непознати за вас факти, които може да научите. В момента, когато си помислите, че знаете всичко за нещата, които ви интересуват, ще прекъснете своето развитие, застивайки във времето по подобие на статуя.

Вместо това, приемете, че винаги има още какво да научите и започнете работа по усвояването на нови умения и способности, научавайки по нещо ново през всеки ден от вашия живот.

6. Промяната е важна

Ако се вгледате в някои от най-успешните световни предприемачи и фирми, ще забележите една обща тема, която ги свързва – всички те са се променяли през годините. Понякога, тази промяна е била толкова драстична, че настоящият им облик няма нищо общо с първоначалната им визия.

Пример за това е изключителния успех на Facebook. Една от водещите причини за популярността на водещата социална мрежа идва именно от следваната от Марк Зукърбърг философия на постоянно актуализиране на платформата.  В днешния свят на бързoпроменящи се обстоятелства, да бъдеш приспособим е по-важно от когато и да е било.      

7. Краткосрочните цели са също толкова важни, колкото и дългосрочните

Важно е да разберете, че целта да бъдете милионер не може да бъде единствената, която да преследвате. Фактът, че знаете какъв трябва да бъде крайния резултат няма да бъде достатъчен, ако не разполагате с ориентири(под формата на важни събития и постижение), които да ви насочат в правилната посока.

Краткосрочните цели играят ролята на опора, върху която да изградите стълбата до върха. Тези цели трябва да бъдат на постижими, ясно дефинирани и измерими. Освен че ще ви помогнат да постигнете крайната си цел, тези междинни точки ще ви поддържат мотивирани и готови за победа.

Ана Джонсън, бизнес консултант и изследовател, за Inc.com

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ