Приходите от нощувки са достигнали 263,5 млн. лева през юли. Близо 50% от леглата са били заети

Политика за бисквитки

Приходите от нощувки през юли 2021 г. достигат 263.5 млн. лв., като 161.6 млн. лв. са от чужди граждани, а 101.9 млн. лв. - от български граждани, сочат данните на Националния статистически институт (НСИ).

 Общата заетост на леглата в местата за настаняване през юли 2021 г. е 49.1%. Най-висока е заетостта на леглата в местата за настаняване с 4 и 5 звезди - 62.2%, следват местата за настаняване с 3 звезди - 44.4%, и с 1 и 2 звезди - 32.7%.

През юли 2021 г. по време на продължаващата епидемична обстановка в страната са функционирали 3 058 обекта с над 10 легла - хотели, мотели, къмпинги, хижи и други места за краткосрочно настаняване. Броят на стаите в тях е 126.5 хил., а на леглата - 282.8 хиляди.

Общият брой на нощувките във всички места за настаняване, регистрирани през юли 2021 г., е 4 250.5 хиляди. Чуждите граждани са реализирали 2 246.7 хил. нощувки, а българските - 2 003.8 хиляди.

През юли 2021 г. в хотелите с 4 и 5 звезди са реализирани 74.4% от общия брой нощувки на чужди граждани и 39.6% - на българи. В местата за настаняване с 3 звезди са осъществени 18.9% от нощувките на чужди граждани и 26.3% - на българи, докато в останалите места за настаняване (с 1 и 2 звезди) те са съответно 6.7 и 34.1%.

Броят на пренощувалите лица в местата за настаняване през юли 2021 г. достига 1 118.4 хил., като 56.7% от тях са български граждани, които са реализирали средно по 3.2 нощувки. Чуждите граждани са 483.7 хил. и са реализирали средно по 4.6 нощувки, като 73.2% от тях са нощували в хотели с 4 и 5 звезди.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Златните правила на Джон Дейвисън Рокфелер
2-ри годишен Форум за транспорт, логистика и спедиция: Под натиска на регулациите
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си