Андреас Лиър е новият управляващ директор на BASF в България
Бордът на директорите в BASF SE одобри ново мениджърско ръководство в BASF ЕООД, назначавайки Андреас Лиър, Едита Хипова и Станислава Домусчиева като управляващи директори, ефективно от 1-ви юли. Андреас Лиър поема позицията от Марина Буковац, която успешно водеше BASF ЕООД в продължение на пет години. Той ще съсредоточи отговорностите си върху пазарния подход и връзката със заинтересовани лица.
Андреас Лиър е част от BASF от 1992 г. Кариерата му е главно свързана с мениджърски позиции в Русия, Южна Африка, Близкия изток, Китай, Турция, Украйна, Молдова и Румъния. Владее немски, английски, руски, полски и румънски език. Той е и управляващ директор в BASF Румъния.
‟Приветствам възможностите и предизвикателствата на българския пазар. С плана за действие на Зеления пакт на Европейската комисия много неща ще се изменят и ние трябва да си съдействаме с всички заинтересовани страни, за да осигурим успех за потребителите и за България. Множеството ни цели остават същите – да продължим да развиваме присъствието си и да утвърдим целите на BASF Group – Създаваме химия за устойчиво бъдеще,“ сподели Андреас Лиър.
Едита Хипова от Словакия се присъединява към BASF през 1993г. Тя е управляващ директор в BASF в Словакия, а от 2005 година е завеждащ финанси за централна и югоизточна Европа. В България, Хипова ще отговаря за административната част на компанията.
Станислава Домусчиева е част от BASF от 2019 г. като финансов мениджър за България. В новото ръководство, тя ще отговаря за вътрешните и правните процедури на компанията.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
ЕС обмисля създаването на общи военни способности, за да намали зависимостта си от САЩ
Свят |Председателят на ЕСО: Ядрената енергетика преживява своя ренесанс в Европа
Енергетика |Белгия няма да въвежда американския модел за ограничения на пътуванията от Конго
Свят |Моди изпревари Неру и постави рекорд за най-дълъг непрекъснат мандат като премиер на Индия
Свят |САЩ настояват ЕС да затегне правилата за пътуване за Световното по футбол заради ебола
Свят |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Радев: Слагаме край на предоставянето на въоръжение от българската армия за Украйна
България |Времето: Слънчево, топло и ветровито
България |Асен Василев: Свръхдефицитът ни е наложен превантивно за 2026 г. и е нарушение на регламента
Политика |На днешната дата, 10 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Типовете устойчивост, от които се нуждае всеки лидер
Лидерство |Ройтерс: Пет държави в ЕС предлагат да се ограничат правата на бъдещи членки
ЕС |Петролът леко поевтинява въпреки новата ескалация на напрежението между САЩ и Иран
Енергетика |ADVERTORIAL
Депозити в нови валути с високи лихви в супер приложението на tbi bank
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Коментари
Няма въведени кометари.