Sony изтегля 1,6 млн. дефектни телевизора

Икономика

Sony обяви, че започва инспекция за безопасност на 1,6 милиона телевизора с екрани с течни кристали (LCD) в световен мащаб заради опасен дефект, съобщи Асошиейтед прес.

Проблемът е в трансформатор за подсветката на екрана, който в редки случаи можел до доведе до прегряване, дим и стопяване на някои части в телевизора. Това крие и потенциална опасност от възникване на пожари.

Компанията призна, че е получила 11 сигнала от Япония с описание на въпросния дефект, като в нито един от тях той не е причинил наранявания или материални щети извън самите телевизори.

Моделите, които ще бъдат изтеглени, са: KDL-40D3400, KDL-40D3500, KDL-40D3550, KDL-40D3660, KDL-40V3000, KDL-40W3000, KDL-40X3000, KDL-40X3500.

Акцията стартира първо в Япония, откъдето са сигналите.

От Sony обещават допълнително да разпространят инструкции и информация за клиентите си на всеки друг пазар, където се установят аналогични случаи.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Цената на дизела в Германия падна под тази на най-бюджетния бензин E10 за първи път от март
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
БФБ може да отбележи ръст заради победата на Дара на „Евровизия“
Звездите за бизнеса от 18 до 24 май: Повече търпение и поглед към дългосрочните хоризонти
Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
На днешната дата, 18 май. Международен ден на музеите
Няколко големи столични квартала остават без топла вода за пет дни
СЗО обяви епидемията от ебола в Конго и Уганда за извънредна ситуация от международно значение