Sony стартира акция по безопасност и в България

Sony стартира акция по безопасност и в България

Sony стартира акция по преглед на безопасността и поправка на телевизор Sony BRAVIA LCD и в Европа. Първоначално компанията обяви, че акцията ще засегне само Япония. Днес Любен Гешев от Sony обаче заяви за „МениджърНюз“, че програмата засяга и България. Прегледите се налагат заради потенциален проблем, който засяга много малък брой телевизори от модел BRAVIA LCD, пуснати в мрежата за продажба в Европа от юни 2007 година.

Номерата на модела са:

KDL-40D3400, KDL-40D3500, KDL-40D3550, KDL-40D3660

KDL-40V3000, KDL-40W3000, KDL-40X3000, KDL-40X3500

За проблема първо беше съобщено от Япония. В няколко бройки от телевизорите и имало компонент, който не е качествен, а това в много редки случаи би могло да доведе до прегряване и запалване вътре в телевизора, както и до вероятно топене на горната част от кутията.

Към днешна дата не се съобщава за каквито и да са повреди на друго имущество или за физически наранявания.

„Но, като част от нашия постоянен ангажимент да обслужваме клиентите и да са доволни, а и като предпазна мярка, Sony доброволно стартира програма за извършване на безплатни прегледи и, ако се наложи, безплатна поправка, за да сте сигурни, че тези продукти отговарят на Вашите очаквания за нашите високи стандарти за качество и безопасност“, гласи официалното изявление на Sony.

Компанията безплатно ще преглежда и поправя, ако се налага телевизори в сервизните си центрове. Тук може да видите всички оторизирани сервизи на Sony за България.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Интроверт или екстроверт? Какво ще кажете за отроверт?
Учени откриха молекула, която би могла да спре развитието на Паркинсон
Костадин Ангелов одобри идеята социалните мрежи да са забранени за деца под 15 години
Зеленски вижда три начина за финансиране на покупки на ракети "Томахок", ако САЩ одобрят доставките
Проф. Ива Христова: Грипът вече е тук, COVID също се завръща
На днешната дата, 14 октомври. Петковден
Кристалина Георгиева: Страните по света нямат регулаторна и етична база за изкуствения интелект
Temu удвоява печалбите си от ЕС, въпреки че фирмата има само осем служители