Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Втората по големина руска банка купи 9,9% от КТБ

Руската външнотърговска банка Капитал е придобила 9,9% от капитала на Корпоративна търговска банка (КТБ) от Dewa International Limited, частна инвестиционна компания.
Сделката е била реализирана в понеделник, когато бяха изтъргувани на борсата 594 хил. акции на КТБ, на цена от 97,79 лв. за лот.
Като част от сделката страните са сключили договори за пут* и кол* опции по отношение на придобитите от ВТБ Капитал акции с право на упражняване не по-късно от 3 години от датата на сделката.
Корпоративна търговска банка АД е петата по големина банка в България и е листвана и търгувана на Българската фондова борса в София.
ВТБ Капитал, която е втората по големина банка в Русия, откри своя офис в България през март 2012 г., с което отбелязва навлизането на ВТБ Капитал на пазара в Югоизточна Европа като част от стратегията за международно развитие на банката.
*Пут опциите дават право да се продават акции на фиксирана цена.
*Кол опцията дава право да се купят акции на определена фиксирана цена в предварително определения срок.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
OpenAI и Microsoft предоговарят условията на партньорството си с идея за ново финансиране
Компании |Кризата продължава: Nissan ще съкрати още над 10 000 работни места в световен мащаб
Компании |Проблемите с Moet Hennessy поставят на изпитание качествата на Александър Арно
Компании |Жечо Станков: Либерализацията би изложила битовите потребители на високите пазарни цени на тока
Енергетика |Туск обвини Русия за пожара на най-големия мол във Варшава
Свят |На днешната дата, 12 май. Световен ден на медицинските сестри
На днешната дата |Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 12-ти до 18-ти май
Хороскоп |Зеленски покани Путин да се срещне лично с него в Турция
Свят |Четири стратегии за разказване на истории, с които ще изградите лоялни последователи
Маркетинг |Как умните лидери запазват най-ценните си кадри
Лидерство |Цитат на деня
Цитат на деня |Светът на парите: Неизбежен ли е възходът на еврото?
Финанси |Устойчивост vs. икономика vs. енергия. Кой кого командва?
16-и зелен и енергиен форум |

Коментари
Няма въведени кометари.