Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Китай затяга монетарната си политика от догодина, в опит да овладее инфлацията

От догодина Китай ще затегне монетарната си политика с цел да овладее растящата инфлация в страната. Политбюро на управляващата Комунистическа партия реши да промени паричната политика от „относително свободна” на „благоразумна”, предаде информационната агенция "Синхуа".
Политбюро съобщи, че трябва „да приложи активна фискална политика и благоразумна монетарна политика, за да увеличи фокуса, гъвкавостта и ефективността на макроикономическото регулиране”.
През октомври инфлацията в Китай достигна 4,4%, което бе най-големият и ръст от две години насам. През септември тя бе – 3,6%.
Според икономисти от догодина централната банка на Китай ще вдигне трикратно лихвите и ще увеличи резервните изисквания към банките с около 1,5%. Освен това най-вероятно валутният курс юана ще бъде повишен с около 5%, допълват специалистите.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Цитат на деня
Цитат на деня |Защо неподчинението е важно и как да го практикуваме?
Техники за успех |На днешната дата, 9 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Цвете от пустинята Атакама в Чили може да крие ключа към устойчиви на суша култури
Любопитно |Четвърт Век Съвършенство: Историята на Бова Кар и първото представителство на BMW в Бургас
Технологии | Технологии |Защо неподчинението е важно и как да го практикуваме?
Техники за успех |Данъчни реформи: Основателят на Revolut се премести от Великобритания в ОАЕ
Компании |Удар по сериалите: Турция задържа 19 популярни актьори и певци по дело за наркотици
Свят |Километрични опашки по бензиностациите и ограничения на покупките: Русия остава без гориво
Общество |На днешната дата, 9 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Урсула фон дер Лайен: Русия иска да всее раздор в ЕС, трябва да отговорим с единство
ЕС |Изследователи откриха микроби, които са в капан на арктическите ледове вече 40 000 години
Наука и Здраве |Цитат на деня
Цитат на деня |ADVERTORIAL

Новоиздадените кредитни карти от Fibank са с още по-добри условия и атрактивни бонуси

Национална конференция за имотния пазар в еврозоната събира експерти, инвеститори и институции в София на 31 октомври

Коментари
Няма въведени кометари.