Помощта за банките в еврозоната възлиза на 5% от БВП на ЕС

Помощта за банките в еврозоната възлиза на 5% от БВП на ЕС

Помощта, която европейските страни са оказали на банките си, представлява максимум 4-5% от брутния вътрешен продукт на ЕС. Това заяви европейският комисар на конкуренцията Йоакин Алмуниа.

„Моите изчисления сочат, че ЕС е отделил еквивалента максимум на 4-5% от брутния си вътрешен продукт, за да влее средства в банките си”, заяви комисарят.

Според Алмуниа размерът на гаранциите по помощния план за испанския банков сектор, който може да възлезе на 100 милиарда евро, е в порядъка на 10% от БВП на 27-те страни членки, предаде „Лез еко”. В тази връзка еврокомисарят окачестви като преувеличени прогнозите, според които гаранциите, осигурени от европейските страни за спасяването на банковия сектор, възлизат на една трета от европейския БВП.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Земетресение разлюля София
Шефът на Microsoft за изкуствения интелект: Само биологичните същества могат да бъдат съзнателни
EК временно спира изплащането на 215 млн. евро от Плана за възстановяване и устойчивост на България
Разузнаването на Южна Корея успя да измери пулса на лидера на Севера Ким Чен Ун
Гърция се опитва да изкара празните жилища на имотния пазар
Бойко Борисов: Санкциите срещу Делян Пеевски са несправедливи, Бюджет 2026 няма да бъде оттеглен или преправян
Новата икономика: Могат ли европейските фермери да спасят водния цикъл?
Страховете от AI балон доведоха до разпродажби на световните фондови пазари