Британското правителство обмисля да обложи и храните с ДДС

Британското правителство обмисля да обложи и храните с ДДС

Възможността за въвеждането на ДДС върху храните във Великобритания се обсъжда по време на неформални разговори между държавни служители, производители и търговци. Въпросът е толкова чувствителен за хората, че всичко се дискутира неформално, съобщи в. „Сънди телеграф”.
В момента основните хранителни продукти в супермаркетите не се облагат с ДДС, както и книгите, вестниците и детските дрехи.

Въвеждането на данък върху храните между 3 и 5% ще доведе до постъпления в размер на милиарди лири и ще намали бюджетния дефицит, който правителството очаква да достигне 180 милиарда лири.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 17 януари. Антоновден
Въздушната администрация на САЩ предупреди авиокомпаниите за възможни военни действия около Мексико, Централна и Южна Америка
Проф. Радка Аргирова: Този нов вариант на грипа води до много бързо развиващи се пневмонии
Инвестиционен фонд от САЩ съди Москва за дълг от 225 млрд.долара на Руската империя
Имиграционните власти в САЩ започват улични проверки за гражданство на минувачите
Българският дипломат Николай Младенов е представител на Съвета за мир в Газа
Времето: Слънчево, но студено. Жълт код за силен вятър в 14 области
Проста и ефективна тактика срещу манипулатори