1000 души от опасни къщи в "Аспарухово" са евакуирани

1000 души от опасни къщи в Аспарухово са евакуирани

Близо 1000 души от 120 опасни къщи в кв. „Аспарухово” са евакуирани. От вчера, там тече събаряне на част от силно увредените от потопа сгради, предадед БНР.

В квартала продължават и възстановителните дейности. 10 машини мият денонощно улиците на квартала. Проблемни все още са най-силно засегнатите от бедствието улици „Горна Студена” и „Гривица”, които бяха затрупани от кална лавина. Те все още са недостъпни за тежка техника, като разчистването на калния пласт продължава на ръка.

Паралелно с аварийно-възстановителните работи се извършват и геоложки проучвания на свлачищните зони в Аспарухово. Очаква се те да приключат до месец, след което ще започне проектиране за укрепването им.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Бойко Борисов: Вече нямаме мнозинство за правителство, ГЕРБ, ИТН и БСП са малцинство със 100 депутати
Времето: Непосилна жега от 37-42 градуса, а привечер - гръмотевици
Проект: Здравните кабинети в детски градини и училища с нови изисквания и дейности
Европейски рекорд за всички времена: Турция измери 50,5 градуса по Целзий
Гърция поиска помощ от ЕС в борбата с горските пожари
Меси получи наказание за отказа да играе в Мача на звездите в САЩ
Поредна нощ на протести в Украйна: Демонстрантите обвиниха Зеленски в авторитаризъм
На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей