След акции на "Възраждане": МВР с призив да се спазва Законът за събранията и митингите

Общество

МВР излезе с апел всеки български гражданин към спазването на Закона за събранията и митингите. Повод за призива са проведени днес протести и блокади на няколко гранично-пропускателни

пункта в страната от привърженици на политическа партия, се посочва в съобщението.  По-рано днес привърженици на „Възраждане“ блокираха за няколко часа граничните пунктове „Лесово“, „Йовково“ („Кардам“) и „Калотина“. Пред БТА председателят на партията Костадин Костадинов обясни, че протестите ще продължат всяка седмица на различни места, без предварително уведомление. Причината за днешните акции е решението на Конституционния съд, взето по-рано през тази седмица, с което бе отклонено искането на 49 народни представители да бъде установена противоконституционност на решението на парламента, който не допусна произвеждане на национален референдум за запазване на българския лев до 2043 година.

Предвид нарушаването на обичайния ритъм на работа и на реда около граничните пунктове „Лесово“, „Кардам“ и „Калотина“, полицията си запазва правото да предприеме мерки за предотвратяване и недопускане на следващи подобни противозаконни прояви, предупреждават от МВР.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Тръмп искал Джани Инфантино за генерален секретар на ООН
Рубио: САЩ са готови за диалог, но Иран не подхожда сериозно към преговорите
На днешната дата, 22 юли. Имен ден празнуват Магда, Магдалена, Мадлен
Радев: Категорично е изключено от българска територия да се водят бойни действия в Близкия изток
Технополис стартира предварителните поръчки на новите сгъваеми смартфони Samsung Galaxy Z и смарт часовници Galaxy Watch
Времето: Обилни валежи в почти цялата страна, особено интензивни по морето
Бюджетната комисия одобри бюджета на второ четене след 12-часово заседание
Парламентът реши: Пламен Тончев поема поста председател на ДАНС