Времето: Облачно, на места с валежи от дъжд с гръмотевици. Ще има условия за градушки

Времето: Облачно, на места с валежи от дъжд с гръмотевици. Ще има условия за градушки

В четвъртък ще преобладава слънчево време. Атмосферата ще е неустойчива и още около обяд ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. На много места ще има краткотрайни валежи от дъжд с гръмотевици. Ще има условия за градушки. Ще духа слаб вятър от юг-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 21° и 26°, в София - около 21°.

Над планините ще се развива купеста и купесто-дъждовна облачност. Ще има краткотрайни валежи от дъжд, придружени с гръмотевици. Ще духа умерен, временно силен югозападен вятър. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 17°, на 2000 метра - около 9°.

Над Черноморието ще преобладава слънчево време, с временни увеличения на облачността и на отделни места ще превали. Ще духа слаб до умерен югоизточен вятър. Максималните температури ще бъдат между 20° и 25°. Температурата на морската вода е от 11° до 16°. Вълнението на морето ще бъде 2-3 бала.

Слънцето в София изгрява в 05:58 часа и залязва в 20:49 часа. Продължителността на деня е 14 часа и 51 минути.

Графика: Национален институт по метеорология и хидрология

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стрелба във Вашингтон: Убиха двама служители на израелското посолство
Бизнес перспективи: Батериите ли са бъдещето на възобновяемите енергийни източници?
На днешната дата, 22 май. Рождениците днес
Времето: Облачно, на места с валежи от дъжд с гръмотевици. Ще има условия за градушки
Японският министър на земеделието подаде оставка заради непремерен коментар за кризата с ориза
Разберете психологията зад луксозните покупки
„Тихото напускане“ е знак за провал в лидерството
Мирослав Маринов, ПОК "Доверие": Дигиталната трансформация не е еднократен проект – тя е процес