Времето: Слънчево с температури до 32 градуса

В петък, 13 юни, ще бъде предимно слънчево. По-значителни увеличения на облачността, след обяд купеста и купесто-дъждовна, ще има над Източна България и там на отделни места ще превали и прегърми. Ще духа слаб до умерен вятър от север-северозапад. Максималните температури ще са между 27° и 32°, в София – около 27°.
В планините ще преобладава слънчево време. Около и след обяд ще се развива купеста облачност, но ще е почти без валежи. Ще духа слаб до умерен вятър от север-северозапад. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 22°, а на 2000 метра - около 15°.
По Черноморието преди обяд ще бъде предимно слънчево. В сутрешните часове главно по южното крайбрежие видимостта ще е намалена. Около и след обяд ще се развива купеста облачност, но само на изолирани места по Северното Черноморие ще превали. Ще духа слаб до умерен вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат 23°-25°. Температурата на морската вода е 22°-23°. Вълнението на морето ще е 1-2 бала.
Слънцето в София изгрява в 05:48 часа и залязва в 21:06 часа. Продължителността на деня е 15 часа и 18 минути.
Графика: Национален институт по метеорология и хидрология
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.