Времето: Валежи следобед, но все още топло за сезона

Общество

Нетипичното за януари сравнително топло време продължава и днес, като дори и минималните температури ще са над нулата - между 2° и 7°, в София - около 3°. Максималните ще бъдат между 11° и 16°, в София - около 12°.

Преди обяд ще бъде предимно слънчево, сутринта на места в низините и котловините - мъгливо. След обяд от запад облачността ще се увеличи и до вечерта ще превали дъжд, на повече места в западната половина от страната. Вятърът ще се ориентира от запад-северозапад, ще се усили, в Дунавската равнина, Лудогорието и Горнотракийската низина ще е временно силен. 

Над планините преди обяд ще преобладава слънчево време. След обяд от запад облачността ще се увеличава и до края на деня на много места ще има валежи от дъжд, над около 1800 метра - от сняг. Ще духа силен, по високите и открити части - до бурен вятър от западната четвърт. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 8°, на 2000 метра - около 2°.

По Черноморието ще бъде предимно слънчево, сутринта на места с намалена видимост. След обяд облачността ще се увеличава и по южното крайбрежие ще превали. Преди обяд ще духа до умерен югозападен вятър, който след обяд ще се усили и ще се ориентира от запад-северозапад. Максималните температури ще са между 13° и 16°. Вълнението на морето ще бъде 2 - 3 бала. Температурата на морската вода е 9° - 10°.

Слънцето в София изгрява в 07:57 часа и залязва в 17:05 часа. Продължителността на деня е 9 часа и 9 минути.

Графика: Национален институт по метеорология и хидрология

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Уорън Бъфет за основните навици, които отличават успешните хора от останалите
Методът 3-3-3 за вършене на повече работа с по-малко напрежение
На днешната дата, 3 февруари. Зимен Симеоновден – един от най-лошите дни през годината
Белгия реши да взима под наем затвори в Естония за задържани мигранти
Времето: Жълт код за ниски температури е обявен в почти цяната страна
Как да намерите удовлетворение в незадоволителна работа?
Марио Драги: За да се превърне в глобална сила, Европа трябва да се федерализира
Цените на златото и среброто се възстановяват след историческия срив. Анализаторите не очакват устойчив спад