Времето: Топло и слънчево, но следобед ще се заоблачи

Времето: Топло и слънчево, но следобед ще се заоблачи

В събота, 12 юли, ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността, по-значителни в следобедните часове над източните и планинските райони. Вятърът ще е слаб, предимно от север; по Черноморието след обяд - до умерен, от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 28° и 33°, в София - около 30°.

В планините ще преобладава слънчево време, около и след обяд с развитие на купеста облачност, но без валежи. Вятърът ще е слаб, предимно от запад; само по високите върхове до умерен. Максималната температура на височина 1200 метра ще е около 20°, а на 2000 метра - около 13°.

По Черноморието ще преобладава слънчево време с временни увеличения на облачността в следобедните часове и главно над северното крайбрежие, но ще е без валежи. Вятърът ще е слаб, предимно от север; след обяд - до умерен, от изток-югоизток. Максималните температури ще бъдат между 28° и 32°. Температурата на морската вода е в широки граници: от 15° по северното крайбрежие, като на изолирани места там е и по-ниска, до 25° по южното. Вълнението на морето е 2 бала.

Слънцето в София изгрява в 06:00 часа и залязва в 21:04 часа. Продължителността на деня е 15 часа и 4 минути.

Графика: Национален институт по метеорология и хидрология 

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Франция оправда блогърите, които твърдяха, че Бриджит Макрон е мъж със сменен пол
Британска суперяхта за 80 млн. паунда изгоря за 5 часа в елитния френски курорт Сен Тропе
Джейми Даймън с остро послание към Европа: Вие губите!
Производителят на медицинските роботи da Vinci открива завод за 42 млрд. евро в Първомай
Украйна ще получи от Германия оръжейни системи с далечен обсег на действие до края на юли
Неизвестно за известните: The Doors дават името, а Ерик Клептън е първият клиент на най-музикалното кафене в света
Националният съвет на "Продължаваме промяната" обсъжда внасяне на вот на недоверие наесен
Времето: Топло и слънчево, но следобед ще се заоблачи