Харалан Александров: Все по-трудно е да се запази спокойно и разумно гражданско присъствие

„След всички нападки, нападения и обвинения в конспирации, все по-трудно е да се запази смислено, спокойно и разумно гражданско присъствие”. Това заяви пред Нова телевизия социалният антрополог и автор в сп. „Мениджър” Харалан Александров.
По думите му хората, участващи в протестите, започват да се питат какво се случва, автентично ли е това, което се случва, или са въвлечени в недотам почтени задкулисни игри. „Това ще доведе до радикализиране на протестите, но намаляване и на групата, която ги подкрепя”, категоричен бе Александров.
От своя страна Тихомир Безлов от Центъра за изследване на демокрацията заяви: „По отношение на политическата класа, ситуацията наистина е много по-тежка от началото на 90-те години, защото тогава имаше кръгла маса и диалог. Между БСП и СДС имаше някакъв диалог. В момента ние нямаме никакъв диалог с другата страна. Имаме една капсулирана коалиция, която ми се струва, че няма никакъв диалог с другата страна”.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Парламентът прие на две четения в едно заседание промени в държавния бюджет
Политика |Технологичният сектор подкрепи европейските фондови борси*
Финанси |DeepL обмисля първично публично предлагане в САЩ
Технологии |Мартин Димитров: До края на годината дефицитът ще бъде 5,1%
Икономика |"Възраждане" се обяви против увеличаването на тавана за работници от трети страни в предприятията
Политика |Белият дом замрази 26 милиарда долара за щатите, управлявани от Демократическата партия
Политика |Лондон изпадна от Топ 20 на световните пазари за първично публично предлагане
Финанси |Времето: Силен вятър с дъжд, а в планините и от сняг, носи захлаждане
България |Учени за първи път създават ембриони от ДНК на човешка кожа
Наука и Здраве |На днешната дата, 2 октомври. Рождениците днес
На днешната дата |Нови директиви пред генералите: Военни сили за бързо реагиране ще потушават граждански безредици в САЩ
Свят |ДСБ предлагат паркоместата в сградите да получат отделна имотна партида
Политика |Започва плановият 90-дневен ремонт на топлопреносната мрежа в "Дружба" 2
ЕС |ADVERTORIAL

Официално отвори врати AYA Estate Vineyards – първата в България и региона винарна и галерия за съвременно изкуство

Vivacom с три отличия от престижния конкурс Forbes HR & Employer Branding Awards 2025

Коментари
Няма въведени кометари.