Ключова дума
|Автори
|Advertorial
|Фотогалерия
|Финанси
|Реклама
|Политика
|Лидерство
|Компании
|България
|Стил
|Свят
|ПР и събития
|Политика
|Общество
|Енергетика
|Бизнес
|Туризъм
|Общество
|Лица
|Култура
|Криейтив
|Класации
|Техники за успех
|София
|ЕС
|Екран
|Банки
|Мениджмънт
|Светска хроника
|Технологии
|Хороскоп
|Маркетинг
|На днешната дата
|Любопитно
|Всичко от деня
|Цитат на деня
|Job Мениджър
|Виц на деня
|Коментари
|Жената е ...
|За нас
|Реклама
|ISO 9001-2015
|Fractal Games
|Пoлитикa зa пoвepитeлнocт
|Икономика
|M Events
|M Видео
|Коментари
|Избори за местна власт/2023
|Нюзлетър
|Политика за бисквитки
|Все повече французи притеснени от влиянието на исляма
Все по-голямата част от населението на Франция смята, че ислямът играе твърде влиятелна роля в тяхното общество и почти половината виждат мюсюлманите като заплаха за националната им идентичност, според проучване, цитирано от „Ройтерс“. Проучване на социологическата агенция IFOP във вестник Le Figaro показва, че 60 на сто от хората вярват, че ислямът е "твърде важен" във Франция по отношение на неговото влияние и присъствие, спрямо 55% преди две години.
Проучването е установило, че 43% от анкетираните считат присъствието на мюсюлманската общност като заплаха за националната им идентичност, в сравнение със само 17%, който заявяват, че тя обогатява обществото. 40% от анкетираните са безразлични към присъствието на исляма. Тези настроения на светската Франция, чието население е главно от католици и има една от най-големите ислямски общности в Европа излязоха в светлината на прожекторите през март, когато мюсюлманинът Мохамед Мера откри стрелба в Югозападна Франция, при която загинаха три еврейски деца, равин и трима войници.
"През последните години не е имало седмица, когато ислямът да не е бил във водещите новини", казва Жером Форке, шеф на IFOP. Страхът от исляма, заяви Мохамед Мусауи, председател на Френския мюсюлмански съвет, е политическа манипулация на загриженост във връзка с имиграцията. Франция се бои от нарастващото мюсюлманско население, което може да доведе до налагането на закона на шериата, смята още той.
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |Цитат на деня
Цитат на деня |Вредят ли на продуктивността списъците със задачи?
Техники за успех |На днешната дата, 16 май. Рождениците днес
На днешната дата |Компаниите Blackstone и CD&R обмислят купуване на производителя на сладолед Magnum
Компании |Вредят ли на продуктивността списъците със задачи?
Техники за успех |Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |На днешната дата, 16 май. Рождениците днес
На днешната дата |Сменят ръководството на Агенцията по вписванията
България |От утре паспортните служби с работно време от 9 до 21 ч.
България | Advertorial |Цитат на деня
Цитат на деня |15 интересни факта за сънищата
Маркетинг |Пентагонът отменя разполагането на 4000 войници в Полша, Варшава уверява, че сигурността не е застрашена
Свят |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.