Фотогалерия
|Финанси
|Реклама
|Политика
|Лидерство
|Компании
|България
|Ключова дума
|Свят
|ПР и събития
|Политика
|Общество
|Енергетика
|Автори
|Бизнес
|Общество
|Лица
|Криейтив
|Класации
|Advertorial
|Техники за успех
|ЕС
|Мениджмънт
|Технологии
|Хороскоп
|Маркетинг
|На днешната дата
|Любопитно
|Цитат на деня
|Job Мениджър
|Стил
|Туризъм
|Култура
|София
|Екран
|Банки
|Светска хроника
|Всичко от деня
|Виц на деня
|Коментари
|Жената е ...
|Fractal Games
|M Events
|M Видео
|Коментари
|Избори за местна власт/2023
|Нюзлетър
|За нас
|Реклама
|ISO 9001-2015
|Пoлитикa зa пoвepитeлнocт
|Икономика
|Политика за бисквитки
|Германия подозира френски заговор около гръцката криза
Отношенията между Франция и Германия не престават да се обтягат, въпреки твърденията на френския президент Никола Саркози, според когото Париж и Берлин нямат противоречия по въпроса за реформирането на единната европейска валута, пише в. „Фигаро”.
Преди две седмици Европейската централна банка обяви, че ще откупи държавни и частни облигации от Гърция като допълнение към помощта на ЕС за изпадналата в криза страна. След новината Германската централна банка заговори за „френски заговор” с обвиненията, че ЕЦБ е взела решението под влиянието на Франция и в ущърб на Берлин.
Аргумент на Германия беше фактът, че Париж е лично заинтересуван от оздравяването на гръцките финанси, тъй като френските банки са изложени на по-силен риск от положението в Гърция, защото държат гръцки облигации за 51 милиарда евро. Друго обяснение беше намерено в това, че в срива си пред рейтинговите агенции Гърция ще повлече и Франция.
Очаква се Саркози и германският канцлер Ангела Меркел да разговарят именно на тази тема на 7 юни, когато ще се срещнат, за да координират позициите на Франция и Германия за следващия Европейски съвет, срещите на Г8 и на Г20.
НОВ КОМЕНТАР
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.