Австрия затвори магистрала заради наплив на бежанци

Политика за бисквитки

Австрийските власти затвориха магистрала близо до границата с Унгария, заради стотици нелегални имигранти, които се движат пеша към Виена, съобщи „Ройтерс”.

По сведения на очевидци около 1500 бежанци са минали границата между Унгария и Австрия пеша и са пренощували под открито небе.

Само за последните няколко дни, около 8000 мигранти са пресекли унгарско-австрийската граница. Тази нощ, още около 3600 бежанци са проникнали на територията на Австрия.

Вчера бяха спрени железопътните превози между двете държави заради бежанския наплив.

Ключови думи

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ