Гърците искат правителство на националното единство, сочи анкета

Политика за бисквитки

Голяма част от гръцките граждани искат да бъде формирано правителство на националното единство. Това показва проучване на общественото мнение, предаде „Франс прес”.

Проучване на масовото издание „Прото тема" сочи, че 52%  от ърците се обявяват за единно правителство, което да изведе Гърция от дълговата криза. 36% гърци същевременно подкрепят провеждането на предсрочни избори.

В основата на политическия застой, парализирал Гърция, стои въпросът дали да се проведат предсрочни избори или от кризата да се излезе чрез извънредно формирано коалиционно правителство.

Гръцкият премиер Георгиос Папандреу иска правителство на консенсуса да бъде формирано, колкото се може по-скоро, за да се задвижи съдбоносния за страната спасителен план, съгласуван от ЕС.

Папандреу е убеден, че предсрочни избори ще бъдат катастрофа за страната и за това трябва да се направи всичко възможно да се избегне такъв сценарий.

Междувременно стана ясно, че се очаква гръцкият  президент Карлос Папуляс да покани на среща водачите на политическите партии за разговори, свързани със сформирането на коалиционен кабинет.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Председателят на ПГ на „Прогресивна България“: Гарантирам абсолютна безкомпромисност към олигархичния модел "Борисов – Пеевски"
Токио обяви изграждане на най-голямата в света плаваща вятърна електроцентрала с капацитет 1 гигават
Дубай премахна минималния праг за инвестиции в недвижими имоти срещу разрешително за пребиваване в ОАЕ
Рекорд: 26 български плажа и 6 пристанища със знак за качество "Син флаг" за новия сезон
Не можете да бъдете ефективни лидери, ако не сте любопитни
Reuters: САЩ ще закрият мисията за наблюдение на примирието в Газа
Спрете да гоните "вайръл" победи!
На днешната дата, 3 май. Рождениците днес