Гърция приватизира казина, пощи, жп, водоснабдяване, енергетика, пътища, телекомуникации

Политика за бисквитки

Гръцкото правителство оповести мащабна приватизационна програма,  обсъдена на неформално заседание на Министерски съвет под председателството на премиера Георгиос Папандреу.

Правителството е решило да продаде 49% от държавните дялове в жп компанията ТРЕНОСЕ, 10% от компанията за водоснабдяване и канализация на Атина, 23% от компанията за водоснабдяване и канализация на Солун. Изцяло ще приватизира казината. Ще бъдат продадени 39% от пощите, без държавата да губи контрола.

Предвижда се и продажба на част от държавния дял в телекомуникационната компания ОТЕ и в електрическата компания ДЕИ.

Участъци от магистралата „Егнатия” в Северна Гърция, които са с най-голяма натовареност, ще бъдат дадени на частници.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Звездите за бизнеса от 22 до 28 юни: Големите трансформации невинаги се случват бързо
Основателят и лидер на "Величие" Ивелин Михайлов закрива "Исторически парк"
Времето: Ще бъде предимно слънчево
Крал Чарлз III ще публикува данъчните си плащания за първи път като монарх
Куба предприема исторически завой към икономическа либерализация
tbi bank и JYSK си партнират, за да направят идеите за обновяване на дома по-достъпни