Десет италиански града пред фалит

Политика за бисквитки

Десет италиански града, сред които Неапол, Палермо и Реджо ди Калабрия са на границата на банкрута и не могат да покриват бюджетните са задължения, съобщи La Stampa.

Заради натрупаният бюджетен дефицит, в много от тях училищата може да останат затворени след края на лятната ваканция, предупреди президентът на италианската асоциация на общините Грациано Дел Рио.

В групата на застрашените от фалит градове попадат не само общини от Южна Италия, които традиционно страдат от корупция, неефективно управление и активното присъствие на мафията на всички нива, но и значително по-устойчиви райони от северната част на страната, отбелязва La Stampa.

Основната причина за финансовата им катастрофа е съкращаването на разходи, предприето от правителството в опит да се намали държавния дълг.

 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Звездите за бизнеса от 15 до 21 юни: Лятното слънцестоене носи нова динамика в идеите и комуникацията
Времето: Ветровито със следобедни валежи
Тръмп и Нетаняху вървят към сблъсък заради споразумението между САЩ и Иран
На днешната дата, 16 юни. Рождениците днес
Петролът поевтинява, докато пазарите оценяват потенциала за възстановяване на доставките през Ормузкия проток
Първият ден на срещата на Г-7 започва с разговори за Украйна и Близкия изток
Премиерът: Въвеждаме система за контрол на обществените поръчки
Американски съдия отхвърли иска на Мъск срещу OpenAI за кражба на търговска тайна на xAI