Трейлър на деня: „Алиса в Огледалния свят“


Алиса, Шапкарят и другите фантастични герои на Луис Карол се завръщат на големия екран в „Алиса в Огледалния свят“. 

Продукцията за милиони е изцяло ново приключение, с участието на Джони Деп, Ан Хатауей, Миа Вашиковска, Рис Иванс, Хелена Бонъм Картър. Озвучаващи актьори са покойният Алън Рикман, Стивън Фрай, Майкъл Шийн, Тимъти Спол.

Към вече познатите от „Алиса в Страната на чудесата“ герои се присъединява Рис Иванс, в ролята на далеч по-консервативния баща на Шапкаря – Заник Хайтоп, изискващ и невъзможното от сина си.

Саша Барон Коен влиза в ролята на Времето – магическо създание, седнало на черния си трон в замък на безвремието. С една човешка и една механична ръка, той е пазителят на Хроносферата – светеща и постоянно въртяща се сфера, която стои в камерата на Великия часовник, захранващ цялото време.

Нов герой е и Уилкинс, дясната ръка на Времето, изигран от Мат Фогел. Уилкинс поддържа всички часовници в замъка на Времето и конструира машина на времето, с която преследва Алиса през Океаните.

Режисьор е Джеймс Бобин. Той използва 12 декора, построени в известните студия „Шепъртън“, близо до Лондон. Най-големият декор е градът Витценд, чието изграждане отнема 16 седмици до достигането на внушителните размери от 70х30 метра. Декорът съдържа в себе си 13 сгради, включително магазина за шапки Хайтоп, магазин за часовници, сладкарница, няколко къщи и замък.

В снимките на филма са използвани близо 30 000 метра „син екран“. Най-много е отделен за Замъка на Времето и Камерата на Великия часовник на Времето, който е с приблизителни размери от 30х40 метра.

Близо 900 000 литра вода са използвани за морската буря, чийто мащаб е загатнат в новия трейлър на филма. 

Ето и трейлъра. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Еврокомисията започва мащабна кампания за наемане на експерти за Службата по изкуствен интелект
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Брюксел разследва внос от Балканите за предполагаемо заобикаляне на митата върху китайски стоки
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
Милиони безработни и криза за таланти - защо работодателите не намират хора, а много млади висшисти трудно започват кариерата си?
Тестът с вестник на Уорън Бъфет, който може да спаси мениджърите от фатална грешка
75% от служителите определят Алианц България като страхотно място за работа
ЕЦБ прогнозира ускоряване на растежа на възнагражденията в еврозоната до 2027 г.
Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
ЕК отпуска още 3,47 млрд. евро за Украйна за осигуряването на изтребители, дронове, ракети и средства за ПВО
9 идеи за безплатна реклама
От кариерни контакти до първа среща: LinkedIn се превръща в неочаквана платформа за запознанства
Елементарна логическа задача, на която повечето студенти в Харвард отговарят погрешно
Старите трамваи по линии 20 и 22 в София ще останат поне още 2 години
САЩ искат Азия да използва техните AI модели, но Китай доминира при по-евтините предложения
Сигнал за бомба опразнил столичния мол на "Цариградско шосе"
ЕС обвини компанията Temu, че e възпрепятствала проверка на Европейската комисия в Ирландия
Филмът „Подслон” на Драгомир Шолев с престижна награда от фестивала в Одеса (трейлър)
Глад за готови апартаменти в Пловдив на фона на прогнози за нов скок на имотните цени под тепетата
Българските газови резерви: Между мита и реалността
Под 9% от българските компании използват AI
Тася Тасова: Бизнесът печели от вероучението