Естония одобрена - приема еврото от 1 януари 2011 г.

Политика за бисквитки

Финансовите министри от 27-те страни-членки на ЕС одобриха приемането на Естония в еврозоната от 1 януари 2011 година, предаде АФП, позовавайки се на дипломатически източници.

Естония ще бъде 17-ата страна, приела единната европейска валута, след като изпълни всички критерии за членството.

Според последните оценки на ЕС тази година публичният дефицит на Естония ще бъде 2,4% от БВП, а дългът й 9,6% от БВП – показатели, за които по-голямата част от Европа може само да мечтае.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Връх Олимп и плажовете от десанта в Нормандия влязоха в Списъка на световното наследство на ЮНЕСКО
30 евро струва пренасянето на багаж с кон в последната 10-километрова отсечка до Седемте рилски езера
Ридли Скот екранизира легендарния роман „Островът на съкровищата“ с Хю Джакман в ролята на пирата Джон Силвър
От „Бодигард“ и Самара Джой до Снежанка и Майкъл Джексън: големите събития, с които More.com влиза в културния календар на София
Прогноза: При лош сценарий на конфликта в Персийския залив бензинът у нас може да надхвърли 2 евро за литър
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
На днешната дата, 27 юли. Имен ден празнуват Добрин, Добри и Панталей
Звездите за бизнеса от 27 юли до 2 август: Ускорение в професионалния ритъм