Финанси
|Компании
|Енергетика
|Икономика
|Търсенето на AI технологии вдига печалбата на Samsung през Q2 13 пъти?
Очаква се Samsung Electronics да отчете 13-кратно увеличение на печалбата за второто тримесечие спрямо година по-рано, тъй като търсенето на технологии за изкуствен интелект подхранва възстановяването на цените на чиповете памет, предава Ройтерс.
Оперативната печалба за най-големия в света производител на чипове с памет, смартфони и телевизори вероятно е нараснала до 8,8 трилиона вона (6,34 милиарда долара) през тримесечието, приключило на 30 юни, според средната стойност на LSEG SmartEstimate от 27 анализатори, претеглена към тези, които са по-последователно точни.
Тази сума би била най-високата печалба на Samsung от третото тримесечие на 2022 г. Тя се сравнява с оперативна печалба от 670 милиарда вона през второто тримесечие на миналата година.
Представянето на ключовото полупроводниково подразделение на технологичния гигант вероятно ще продължи да подобрява печалбата си за второ поредно тримесечие. Причината е, че цените на чиповете с памет продължават да растат от средата на 2022 г. до края на 2023 г., което е причинено от слабото следпандемично търсене на джаджи, които използват чиповете.
Експлозивното търсене на DRAM чипове от висок клас, като чипове с памет с висока честотна лента (HBM), използвани в AI чипсети, както и чипове, използвани в сървъри на центрове за данни и джаджи, които управляват AI услуги, са в основата на широко възстановяване в индустрията на чиповете, казаха анализатори.
През второто тримесечие цените на чиповете с памет скочиха с около 13% до 18% спрямо предходното тримесечие за DRAM чиповете, използвани в технологичните устройства, и с 15% до 20% за NAND Flash чиповете, използвани за съхранение на данни, според доставчика на данни TrendForce.
Очакваната оперативна печалба за второто тримесечие на подразделението за чипове на Samsung беше 4,6 трилиона вона според средни прогнози на 10 анализатори. Това се сравнява със загуба от 4,36 трилиона вона за същия период на миналата година.
Нейният мобилен бизнес вероятно е отбелязал свиване на оперативната си печалба през второто тримесечие спрямо миналата година, въпреки доставката на подобен брой смартфони, казаха анализатори, поради по-високите разходи за части и по-високите разходи за маркетинг и разработка на AI услуги.
Мобилният бизнес вероятно ще отчете оперативна печалба от около 2,2 трилиона вона, според средни прогнози от 10 анализатори, спад от 3,04 трилиона вона печалба преди година.
Очаква се Samsung да се конкурира с конкурента Apple в горния край на пазара, когато пусне най-новите си водещи сгъваеми телефони и мобилни аксесоари, включително нов пръстен за наблюдение на здравето, на 10 юли в Париж.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Коментари
Няма въведени кометари.