Кибератаки спряха производството в четири пивоварни на Duvel

Икономика

Производството в четири пивоварни, собственост на белгийската фирма Duvel, е спряно след кибератака, съобщи BBC. Компанията съобщава, че е станала жертва на предполагаемата атака "през ​​нощта във вторник срещу сряда". Duvel поясни, че в момента не може да даде повече подробности, „тъй като разследването на причината за кибератаката продължава“.

„Вградените командни системи и аларми в ИТ системата работеха добре, така че нашият ИТ отдел беше незабавно информиран за атаката“, се казва в изявление на компанията. „Сървърите бяха незабавно затворени, което също спря производството в четирите белгийски производствени обекта и производствения обект в Канзас Сити.“

От Duvel поясниха, че единият завод в Пуурс-Синт-Амандс в Белгия вече работи отново, но производството в останалите четири все още не е възобновено.

Duvel, която произвежда бири като Chouffe, Vedett и Liefmans, е основана през 1871 г. и реализира приходи от 583 милиона евро (497 милиона британски лири) през 2022 г. През тази година са произведени около 230 милиона литра бира. Все още не е известно дали доставките на нейните продукти ще бъдат засегнати от този инцидент.
 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 12 май. Световен ден на медицинските сестри
Седемтте чудеса на света: Археолози откриха на морското дъно 80-тонни камъни от Александрийския фар
5 начина да отключите най-добрите качества в себе си и в хората, които ръководите
Времето: Жълт код за обилни валежи е обявен в 19 области
Последните пътници напуснаха круизния кораб с огнище на хантавирус
Звездите за бизнеса от 11 до 17 май: Умерен риск, разумни инвестиции и по-малко импулсивни решения
Тръмп замразява плана си за временно освобождаване от мита на вноса на говеждо месо
Първа оставка в новия кабинет: Ася Панджерова се оттегли от поста заместник-министър на образованието