Български продукти в Gizmag

Два иновативни български продукта за велосипедисти и планинари бяха отразени в Gizmag – американският сайт, който покрива пълния спектър от нови и новопоявяващи се технологии, научни разработки и иновации. Става дума за панталони за велосипедисти и надуваеми обувки за сняг от българската фирма Any Exit.

Вместо джобове, предложените от БГ производителя панталони имат три сменяеми торбички, всяка от които се поставя от външната страна на краката. Въпреки че идеята може да изглежда странна и малко некомфортна, след като се закопчаят с цип, джобовете не създават проблеми, обясняват от компанията. Един от страничните джобове се продава с добавка - дъждобран, чиято цел е да подготви по-добре велосипедиста за дъждовно време. Другият върви с малка, сгъваема раница, която се вади и може да осигури още пространство за пренасяне в допълнение към това на панталона. „Издърпайте раницата и можете да носите дори още тежести, включително самите джобове”, сочат от Any Exit.

Видеото след текста ще ви покаже повече за това как точно действат панталоните. Цената им е като на марков продукт - 160 евро.

Вторият продукт, предложен от Exit – надуваеми снегоходки, струва 189 евро или приблизително 245 долара за чифт и към момента се продава в България, Италия, Швейцария и Япония. Обувките са леки и трябва да са от помощ на планинарите през зимата. Създадени били, след като един от дизайнерите им се загубил в планината в сняг до колене, пишат авторите в Gizmag. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Стартъп за $1.5 млрд. фалира, представял 700 индийски програмисти за AI алгоритъм
На днешната дата, 7 юни. Имен ден празнуват Валери и Валерия
КЕВР предлага поскъпване на тока и парното с 5% от следващия месец
Петър Дилов: Присъединяването към еврозоната ще повиши покупателната способност на българите
Тръмп: Си Цзинпин ще възобнови износа на редкоземни минерали за САЩ
Скандалният инфлуенсър Анрю Тейт остана без шофьорска книжка в Румъния
Неизвестно за известните: Модният революционер, на когото маркиза и звезди донасят късмет и пари
Защо Германия иска да отмени един от националните си празници?