Истината за рака идва от мумиите

Истината за рака идва от мумиите

Университетът в Манчестър е единственото място на света, където има специалност „Изучаване на мумии”, а проф. Розали Дейвид е първият професор по египтология във Великобритания. Тя смята, че истината за появата на болестта рак може да се крие в останките на мумиите, пише в. „Ла Стампа”.

Дейвид е изследвала 1700 мумии от Египет и Южна Америка в опит да си изгради представа за болестите, които са съществували преди 3000 години.

„В индустриалните общества ракът е втората най-разпространена болест след сърдечносъдовите заболявания, а преди 3000 години на практика не е съществувала. Това ни помага да разберем историята на болестта”, казва Дейвид.

Сред изследваните мумии има само четири случая на рак. „Смятам, че това е една болест, създадена от човека, следствие от замърсяването, от начина на хранене или на живот, т.е. отражение на съвременния живот.”

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Снаряд избухна над кортежа и охраната на вицепрезидента Джей Ди Ванс в Калифорния
Зеленски не харесва Будапеща като място за среща на върха с Путин, но би присъствал
„Файненшъл таймс“: Тръмп е призовал Зеленски да приеме условията на Путин за край на войната
Дигиталното евро – новата основа на европейската финансова инфраструктура
Шефът на НСИ: Над 41% е натрупаната за 5 години инфлация
Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 20 до 26 октомври
Григор Димитров загуби пет позиции в световната ранглиста по тенис за мъже
Едни от най-големите приложения и уебсайтове в света спряха да работят