Фотогалерия: Вечеря в бяло в Париж

ПР и събития

Един от най-романтичните градове в света - Париж, отново бе домакин на традиционна вечеря в бяло. Необичайното събитие, в което всички присъстващи са елегантни и облечени в белия цвят, се състоя край Лувъра, посочва "Дейли Мейл". Предишни години то бе провеждано край Нотърдам дьо Пари, площад Конкорд, на Вандомския площад. 

"Вечерята в бяло" ("Le Diner en Blanc") е традиционна за Париж от повече от четвърт век. На нея се отива само с покана, а мястото на събирането се пази в строга тайна до последния момент. През 2015 г. вечерята се проведе за 27-ми път. Участвали са около 10 000 души. 

Въпреки тайнствената организация, блюдата винаги са много изискани. Традицията вече има почитатели и от чужбина, които пристигат в града специално за събитието. Страни като Русия, Япония и Съединените щати също вече провеждат подобни "Вечери в бяло", допълва bTV. Традицията се разпространи до градовете Лондон, Синсинати, Сидни. 

Ето и снимки. 

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Легендарният 1200-годишен „Дъб на Робин Худ“ приключи живота си в Шеруудската гора
Холивудската звезда Кейт Бланшет е назначена за професор по съвременен театър в Оксфорд
Kaufland e първият ритейлър, който започва да отдава паркоместа под наем
Цените на петрола се понижиха, пазарите очакват възстановяване на корабоплаването през Ормузкия проток
Шефът на SoftBank: Коментарите за балон са богохулство срещу AI
9 български поговорки за парите, които да (не)спазваме
На днешната дата, 24 юни. Еньовден
Испански медии: Българският пилот Никола Цолов влиза във Формула 1 от 2027 година