Швейцарска партия иска забрана на PowerPoint

ПР и събития

Група от активисти в Швейцария опитва да забрани със закон най-популярния софтуер за презентации в света – PowerPoint.

350 млрд. евро могат да бъдат спестени на света всяка година, ако бъде ограничено публичното говорене с представяне на най-важните точки. Това смята Матиас Пьом. Той е основател на анти-PowerPoint партията в Швейцария (Anti-PowerPoint Party или APPP), разказва „Гардиън“. Неговата организация се базира на убеждението, че презентациите с програмата са загуба на ценните швейцарски и световни ресурси.

Пьом вярва, че софтуерът на Microsoft отвлича вниманието на хората от работата им и и ги учи на твърде малко. Според него има друго, по-разумно решение при дискусиите – бялата дъска, върху която може да се пише с маркери с различни цветове.

Активистите на APPP вярват, че практиката с презентациите води до сериозни загуби за световната икономика. Според тях само в Швейцария щетите възлизат на 2,1 млрд. евро, защото там 11% от гражданите участват в средно две презентации на седмица и на всяко от тези събития присъстват около 10 души. В Европа щетите се изчисляват на 110 млрд. Тези изчисления са направени според идеята, че презентациите са загуба на време и 85% от часовете и минутите, които участниците прекарват, като ги наблюдават, са безсмислени.

Според швейцарската политическа система всеки гражданин може да инициира референдум, ако събере 100 хил. подписа в полза на организирането на национален вот. Ако Пьом успее да събере тази подкрепа, той би могъл да провокира национален въпрос. Освен това, в случай, че той събере 10 хил. подписа, би могъл да представи свои партийни кандидати на изборите.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Русия затваря железопътните гранични пунктове с Финландия, Естония и Латвия
Знаменит фитнес треньор разкри 3-те най-прости правила за отслабване
Ройтерс: Марк Зукърбърг казва, че технологията за AI агенти напредва по-бавно от очакваното
Изненадващата причина другите постоянно да ви разочароват
ABSOLUT представя уникалната си арт колекция на изложба в София
Джеф Безос влиза в съревнование с Илон Мъск на два фронта
БНБ: Депозитите на домакинствата у нас нарастват с 19% към края на май
Китайският BYD е близо до решение за втори европейски завод
Почина големият актьор и режисьор Йосиф Сърчаджиев
В дълбокия космос: Открита е огромна формация с диаметър 1,3 млрд. светлинни години
5 начина да се изправите срещу шефа, без да рискувате работата си
От 1 август се повишават минималните осигурителни прагове
Гергана Манолова е новият изп. директор на Сдружението на фамилния бизнес в България