Ford ускорява глобалната си кампания на фона на завръщането си във Формула 1
Ford се завърна във Формула 1 за първи път от повече от 20 години в партньорство с Oracle Red Bull Racing, а автомобилният производител отбеляза случая с удължаване на глобалната си кампания „Ready Set Ford“, предава Marketing Dive.
Вместо да разчита на стандартни реклами, Ford използва възможностите за последователни реклами на Apple TV, за да превърне рекламните паузи в разказвателни „микро-документални филми“, които свързват инженерството, необходимо за състезателните автомобили от Формула 1, с автомобилите на Ford, които могат да се карат по целия свят.
„Използваме Формула 1 по Apple TV, за да покажем точно как екстремните изследвания и разработки, тествани в най-суровите състезателни условия в света, се пренасят директно върху потребителя. Това не е маркетингова линия. Абсолютно реално е, като се прави граница между състезателните автомобили на Ford и технологиите в превозни средства като F-150 Raptor, Bronco Raptor и новия електрически камион EV, който е на път“, каза на пресконференция Майкъл Коуп, старши директор на Ford Consumer Marketing.
Платформата „Every Ground Is Our Proving Ground“ включва едноименен 30-секунден клип, който смесва забавени кадри и кадри в реално време, за да свърже мръсотията и решителността с производителността в различните категории превозни средства и състезания. Усилието включва и 30-секунден клип за историята на Ford в офроуд състезанията и 15-секундни клипове за това как се проектират частите съответно за болидите от Формула 1 и техния камион F-150 Raptor.
„Стандартните реклами не са достатъчни“, каза Коуп. „Ще използваме това предаване, за да разкажем различен вид технологична история и е важно да се разбере колко добре това се пренася в потребителските автомобили.“
Наред с партньорството си с Oracle Red Bull Racing, Ford е титулярен спонсор на тренировъчните сесии и квалификационните състезания на F1 за целия сезон. Завръщането на автомобилния производител на старта идва в момент, когато спортът продължава да се радва на нарастващо внимание от страна на потребителите, както и на големи маркетолози, включително PepsiCo, Heineken, Lenovo и Celsius.
Пускането на стрийминг реклами по Apple TV, ексклузивният партньор за излъчване на F1 в САЩ, позволява на Ford да се насочва по-ефективно към различни аудитории, от ентусиасти на F1 до потребители на пазара за покупка на автомобили, каза Коуп пред Marketing Dive.
Ford започна да пуска „Ready Set Ford“ през септември 2025 г., обединявайки маркетинга си в една глобална кампания за първи път от повече от 15 години. Преди това марката дебютира със слогана „Built Ford Proud“ в САЩ през 2018 г. Работата на маркетинг специалиста около F1 се издига нагоре във фокуса на платформата „Ready Set Ford“ върху основната аудитория: строители, авантюристи и търсачи на силни усещания.
Източник: Крис Кели за Marketing Dive
Превод и редакция: Нели Тодорова
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Годишната инфлация в Хърватия достигна най-високото равнище за последните 30 месеца
Свят |Потребители съдят Amazon за това, че не е възстановил разходите за мита на Тръмп
Свят |Абровски определи като "тирания" отношенията между производители и търговски вериги
Бизнес |Как технологиите променят дървообработването?
Технологии |Демерджиев посочва икономическата престъпност сред приоритетите на МВР
Политика |Първите автомобили Zeekr вече са в България - Еspace Auto поставят нов стандарт при електромобилите в страната
Автомобили | Advertorial |Standard and Poor’s повиши перспективата пред рейтинга на България от стабилна на положителна
Бизнес |Възстановиха електроснабдяването в Куба след масовото спиране на тока
Свят |Времето: Жълт код за обилни валежи в 12 области
България |Унищожават 859 кг био храни от склад в София заради манипулиране на сроковете на годност
Политика |Историята на вашата марка работи благодарение на вас. И това може да е най-големият ви проблем
Маркетинг |Пеканов: Инфлацията в момента е основно предизвикателство за всички граждани
Икономика |Демерджиев посочва икономическата престъпност сред приоритетите на МВР
Политика |ADVERTORIAL
22 проекта в 16 области получиха финансиране по второто издание на грантовата програма на „Капка по капка“
Трансформацията на B2B търговията при индустриални и производствени компании
Коментари
Няма въведени кометари.