Реклама на бира сравнява урагана с жената


„Защо най-мощните урагани носят името на жени (Санди, Катрина, Глория)?”, е въпросът, който поставя тази провокативна реклама на бира от Аржентина.

Марката пиво Andes разказва в кампанията си, очевидно насочена само към мъжете (при това основно към разочарованите от жените) история на мъж, чиято раздяла с половинката му е отнела всичко, чак до електрическите крушки у дома. Заключението е, че все пак бирата с приятел е нещо, което никой не може да ти отнеме.

Агенция Del Campo Saatchi & Saatchi прави серия от тъжни рекламни филми за мъже, които изпитват последствията от своите лични трагедии, в опит да привлече вниманието. И действително успява. Много от големите сайтове за новини от света на маркетинга и рекламата отразяват акциите й.

Темата за мъжете срещу жените остава постоянна в рекламата на бира. Остава да се запитаме дали провокирането на дискусии и критики с нея работи за или против рекламодателя?

Ето и един от клиповете на бира Andes.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 6 февруари. Имен ден празнуват Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светлин, Светльо, Светла
Учени откриха микроорганизми, които произвеждат енергия в пълна тъмнина
Методът 3-3-3 за вършене на повече работа с по-малко напрежение
Mission Point: AI изисква еволюция на начина на работа на бизнеса
Пробив: Назален спрей, който предпазва от всички форми на грип
Времето: Остава облачно със сутрешни мъгли. Силен вятър ще има в планините
Изградете самоподдържаща се „клиентска екосистема“
На днешната дата, 6 февруари. Имен ден празнуват Пламен, Пламена, Огнян, Огняна, Светлин, Светльо, Светла