Звукът на рекламите по телевизията е твърде силен

Политика за бисквитки

Звукът на рекламите по телевизията е твърде силен и трябва да бъде поставен в някакви рамки, заявиха от Съвета за електронни медии (СЕМ). Отправено е предложение към парламентарна медийна комисия децибелите на тв спотовете да бъдат законово урегулирани, предаде БНТ.

"Имаме много жалби и оплаквания от много зрители, особено от по-възрастното поколение, за които това е по-болезнено", заяви председателят на СЕМ Георги Лозанов.

"Не желаем да дразним потребителите, ние подаваме рекламите спрямо изискванията на конкретните медии, които те са ни дали", обясни София Пенева, член на Асоциацията на рекламните агенции. Техническите изисквания за звука на телевизиите у нас са почти изравнени за всички канали, а субективността на усещането за сила на звука спира ЕС да наложи общ стандарт.

Въпреки това известно регулиране е не само възможно, но и необходимо. "Съветът за електронни медии се свърза с експерти - и с български, и с чужди, видяхме в това отношение и чужд опит, и мисля, че можем да дадем един пример за известна регламентации", заяви Лозанов. Евентуалните промени в Закона за радиото и телевизията ще бъдат гласувани през есента.

Коментари

НОВ КОМЕНТАР

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Как най-бързо да разпознаете лошото лидерство
Учени от Съединените щати направиха уникални наблюдения на повърхността на Слънцето
Седем причини да инвестирате в присъствието си в търсачките
Индикаторът за пазарните настроения на BofA достигна най-високото си ниво на оптимизъм от 2021 г.
На днешната дата, 9 август. Рождениците днес
12 ефективни метода да трансформирате живота си, когато се чувствате изцедени
Спор с медиите: Тръмп заплаши с дълги присъди разпространителите на новини за недостиг на боеприпаси в САЩ
Унгария очаква рестарт на АЕЦ „Пакш“, след като нивото на Дунав започна да се покачва
Работна група към социалното министерство обсъжда нови видове трудови договори
Шефът на Palantir Алекс Карп нарече AI индустрията „марксистка“
Продажби на оръжие и кибератаки: Властта на лидера Ким Чен Ун докара „неочаквани“ 22 млрд. долара в Северна Корея
Япония подготвя отговор на намерението на Русия да кръсти остров от Курилите на легендарния шпионин Рихард Зорге
Производител на тоалетна хартия в САЩ пуска производство от листата на растението хеспералое
САЩ разполагат система за противоракетна отбрана в Израел след атаката на Иран
Нов център за лични документи отваря врати в София
Всички инвестират в AI, но почти никой не печели от него. Каква е причината?
Продажбата на евро от САЩ в подкрепа на йената е изненадала Европейската централна банка
България за втори пореден месец е на първото място в ЕС по ръст в производството на услуги
NASA сглоби кораба „Орион“ за първия етап от пътуването до Луната
Руски въздушни удари около Киев убиха трима души, Зеленски е на знакова визита в Сърбия
В Нидерландия купуват все повече електромобили заради данъчното облагане
Зеленски: Готови сме за преговори във всякакви формати и очакваме Уиткоф и Къшнър да бъдат активни
Кувейт обсъжда с други държави от Персийския залив изграждането на петролопровод, който да заобиколи Ормузкия проток