Нов директор в екипа на Кока Кола

Job Мениджър

Ренато Беритич е новият директор „Техническа функция“ в Кока-Кола ХБК България. Под негово ръководство в страната ще бъдат 450 професионалисти отговарящи за логистика, планиране, снабдяване, здраве, безопасност и околна среда, инженеринг и други направления в компанията, както и служителите в производствените ѝ центрове в Костинброд и Банкя.

Той наследява позицията от Панче Ниновски, който остава в Кока-Кола ХБК като директор „Техническа функция“ в Чехия и Словакия. По време на неговото ръководство екипът на „Техническа функция“ в България бе отличен като най-добрия по отношение на веригата за доставки за 2021 г. сред всички 29 държави в Групата Кока-Кола ХБК.

„Радвам се, че кариерният ми път в компанията продължава именно като част от семейството на Кока-Кола ХБК България. Знам, че екипът, който ще ръководя е изключително силен и ще се постарая да продължим да постигаме високи резултати заедно. С колегите от „Техническа функция“ и производствените центрове в Костинброд и Банкя ще продължим да оптимизираме процесите, да внедряваме иновации и да сме все по-гъвкави в използването на ресурсите, за да гарантираме най-високото ниво на обслужване за нашите клиенти и потребители. Вярвам, че заедно ще надградим значимите постижения на компанията и ще изпълним всички цели, които стоят пред нас.“, сподели Ренато Беритич.

Той притежава дългогодишен опит в Кока-Кола ХБК, като стартира своята кариера в Хърватия през 1996 г. на отговорната длъжност ръководител „Осигуряване на качеството“. През последните над 25 години преминава през редица технически и ръководни роли на няколко пазара в Групата. На последната си позиция, като директор „Техническа функция“ за Украйна, Армения и Молдова, успешно се справя с нарастващото и силно променливо търсене и постига рекордно високи нива на доставки в три последователни години, като в същото време подобрява и нивото на обслужване. Ренато Беритич е завършил специалност „Химико-технологични процеси“ в Технологичния факултет към Сплитския университет, Хърватия. Той е семеен и има двама синове.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 16 до 22 март
На днешната дата, 17 март. Имен ден празнуват Алеко, Алекса, Алексей, Алекси, Алексий
Мъск прогнозира бъдеще с високи доходи за всички, благодарение на изкуствения интелект
Времето във вторник: Заоблачаване и застудяване
Първият грък в космоса: Атина подготвя свой учен в Европейската космическа агенция
Philadelphia позиционира крема сиренето като основен продукт в кухнята
Протест срещу изкуствения интелект: Над 10 000 писатели от цял свят издадоха книга без текст
The Guardian: Собственик на елитни клубове в Лондон и милиардери строят конкурент на имението Mar-a-Lago на Тръмп