Топ мениджър на Intel ще оглави Nokia

 Топ мениджър на Intel ще оглави Nokia

Nokia Corp. обяви смяна на своя главен изпълнителен директор. Мястото на Пека Лундмарк ще бъде заето от настоящия ръководител на отдела за центрове за данни и изкуствен интелект на Intel, Джъстин Хотард, от 1 април.

Пека Лундмарк е начело на Nokia от 2020 г. насам. Той подаде оставка от позициите си на главен изпълнителен директор и президент на компанията, като реши да се съсредоточи върху работата си в борда на директорите. При напускането на ръководните си длъжности в Nokia той обаче ще остане като съветник на Хотард до края на годината, за да осигури плавен преход на управлението.

Преди да се присъедини към Intel, Джъстин Хотард е заемал висши длъжности в Hewlett Packard и NCR Corp. като е отговарял за отделите за изкуствен интелект и облачни услуги.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 25 юли. Имен ден празнуват Ана, Анна, Анка, Яна
Макрон: Франция ще признае официално Палестина за държава
Зеленски ще иска помощ от Европа за възнагражденията на украинските войници
Легендарният кечист Хълк Хоган почина в дома си във Флорида
САЩ спират всички грипни ваксини с плашещ антиваксърите живачен консервант
Премиерът на Тайланд: Ескалацията на военните сблъсъци с Камбоджа може да доведе до война
Шефът на Starbucks е получил 6666 пъти по-голямо заплащане от типичния служител
Сагата продължава: Макрон подаде нов съдебен иск срещу блогърка, допуснала, че жена му е мъж