8 недостатъка на Android

8 недостатъка на Android

Колкото и да обичаме телефоните и таблетите с операционна система Android, в тях все още има някои значителни недостатъци в сравнение с iPhone и iPad на Apple. Поне така смятат авторите от Business Insider. Изданието отбелязва, че Android устройствата стават все по-добри с всяка своя версия, но все пак потребителите им се оплакват от следните несъвършенства:

1. Можеш да правиш много повече с Android, но понякога всичко това може да бъде прекалено. Първият път, когато използваш такъв телефон, имаш чувството, че твърде много процеси се случват. В него има множество приложения и опции, които поребителят не знае как да използва и ръководи и трябва да се научи. За жалост, трябва да се изровят голям брой настройки, за да се включат някои от възможностите, което е обезкуражаващо за новаците.

2. Съдържанието за забавление на Google Play не е толкова богато, колкото е това в iTunes. Все още липсват много музикални записи. Warner все още не вкарва съдържанието си в Google Play.

3. Няма хубави аксесоари за Android устройствата. Липсват някои интересни допълнения към продукта, каквито има към iPhone, като например аксесоар, който прави камерата на телефона дори по-добра. Изглежда производителите на аксесоари не са много заинтересовани от Android, което пък показва, че са доста блокирали, живеейки с това, което дойде.

4. Потребителското преживяване с iPhone върви по-гладко. Android не ускори напълно хардуера си до Android 3.0. Лекотата в употребата на iPhone идва от начина, по който инженерите му и дизайнерите създадоха основата за софтуера на телефона.

5. Вируси и злонамерен софтуер влизат и се развихрят в телефоните с Android. Тези устройства са по-податливи на пробиви от фалшиви приложения.

6. Селекцията на качествени приложения се бори да бъде в крак, сякаш догонва App Store-а. Качествените приложения първо са правени и пускани в iOS. Apple успя да задържи лоялността на много мобилни разработчици.

7. Фрагментация. Въпреки че има множество прекрасни устройства, които използват Android, като например Galaxy S III, има и други доста евтини, които го правят.

8. Обновленията не идват едновременно за всички устройства. Google операционната система Jelly Bean през юли. Голяма част от Android устройствата работят с по-старата ОС Gingerbread, която направи своята премиера преди година и половина. Една от причините за това е, че производителите имат навика да модифицират сериозно Android. Това от своя страна изисква допълнително време, за да наваксат с обновленията на Google.

Единственият начин да сте сигурни, че ще получите най-новите ъпдейти навреме, е да се сдобиете с Nexus смартфон.

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

София без автобуси, трамваи и тролеи: протестът на градския транспорт продължава, мобилизират автобуси за матурите
Васил Терзиев: Нямам повод да си говоря с хора, които държат за заложници цял един град
Украйна: След мирните преговори Русия извърши най-голямата атака с дронове от началото на войната
Разследват бившия шеф на ФБР за заплаха за убийство на Тръмп заради снимка с мидички 
"Суис" отменя 1400 полета за лятото заради липса на пилоти
Папа Лъв призовава за единство на разделената Църква, но обещава да не бъде „автократ"
Терзиев призова просветното министерство за общ план за превоз на зрелостниците до матурите 
Звукът влияе директно върху клетките в човешкото тяло