Очила с добавена реалност от Google (видео)
Google разкри подробности около новия си проект - очила за добавена реалност. Компанията публикува кратко представяне на технологията, снимки и концептуално видео в социалната си мрежа Google+.
Очилата са с микрофон и отчасти прозрачен, вграден в стъклата им видео екран, на който се прожектира различна информация – за температурата, бележки за предстоящите срещи на притежателя им или полезни съобщения за градските метростанции в ремонт, например. Данните излизат предимно от дясната страна на погледа на потребителя.
Разработчиците на продукта твърдят, че публикуват информация за идеята, защото искат мнения, предложения и обратна връзка. Не се съобщава кога устройството може да започне да се продава или колко ще струва, отбелязва BBC. „Група от нас … стартира проекта (Project Glass), за да създаде вид технология, която ще ви помага да изследвате и споделяте света си, връщайки ви обратно в момента”, обясняват от Google X – експерименталната лаборатория на компанията.
Очилата представляват разновидност на мобилни устройства, които поставят прозрачен екран около очите на потребителя и предават изображение пряко над видимата картина от реалния свят, като я допълват.
На екраните им излизат включително икони за избор измежду 14 различни услуги. Сред тях са видеоконферентна връзка с други хора и употреба на картата Google Maps за ориентиране. Част от тези услуги ще възникват или от мястото, където човекът се намира, или от ситуацията, в която е.
Досега се разпространяваха редица спекулации за проекта. Някои източници го наричаха „отворена тайна”. От „Ню Йорк Таймс” съобщиха, че очилата ще започнат да се продават до края на годината на цена между 250 и 600 долара. С това видео Google за първи път потвърждава плановете си за проекта с очилата, върху който работи. Кадрите следват тук.
Ключови думи
ОЩЕ ОТ КАТЕГОРИЯТА
|
|
Франция и Германия се отказаха от проекта за съвместен изтребител
ЕС |Явор Гечев: Намалението на цените е за сметка на веригите, а не на производителите
България |Омбудсманът Велислава Делчева настоява КЕВР да преразгледа новите цени на парното
Политика |Президентът започва консултации за нов състав на ЦИК
Политика |Смъртните случаи от епидемията от ебола в Конго достигнаха 100 при 550 заразени за по-малко от месец
Свят |Поздравления за повишението! Сигурни ли сте, че го искате?
Техники за успех |Москва пое управлението на руските активи на енергийните гиганти Uniper и Fortum
Енергетика |Времето: Нова порция следобедни валежи
България |ЦИК обяви имената на 240-те депутати в 52-рото Народно събрание
Политика |На днешната дата, 9 юни. Рождениците днес
На днешната дата |Испанците вече харчат половината от заплатата си за наем, над 70% в Мадрид и Барселона
Свят |Как да задържите повече клиенти?
Маркетинг |Германски изследователи предупредиха, че основаният на правила световен ред „се разпада“
Свят |ADVERTORIAL
Алианц Банк България и Групата на ЕИБ осигуряват 340 млн. евро за бизнеса в България
Национална библиотека „Св. св. Кирил и Методий“ и blink обединяват усилия в дарителска кампания за реставрацията на емблематичната сграда на библиотеката
Коментари
Няма въведени кометари.