Променят цвета на очите с лазер

Променят цвета на очите с лазер

Не си харесвате цвета на очите? Не искате да използвате цветни лещи? Не унивайте, има решение, твърди американският лекар Грег Хоумър. Той твърди, че 20 секунди третиране с лазер могат да премахнат пигментите от кафявите очи и те постепенно да се превърнат в сини. В момента лекарят търси инвестиции на стойност 750 хил.  долара, за да продължи с клиничните тестове на процедурата, съобщи BBC.

Офталмологични експерти обаче предупреждават за опасностите от подобна интервенция, защото унищожаването на очния пигмент може да доведе до проблеми със зрението, ако твърде много светлина започне да навлиза в зеницата.

Междувременно компанията, която се е заела с комерсиализиране на процеса - "Строма медикал", вече е изчислила, че ще трябват поне 18 месеца, за да бъдат преминати всички тестове за безопасност на процедурата.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Седмичен хороскоп: Звездите за бизнеса от 8 до 14 септември
Финансовата платформа Robinhood на Влад Тенев влиза в индекса S&P 500
Митниците продават на търг 87 килограма златни и сребърни бижута, кюлчета и монети, задържани на ГКПП "Капитан Андреево"
Изминалият месец август е бил третият най-топъл в историята
Chevron търси диверсифициран подход към инвестициите в рафинерии
Политическа криза във Франция: Правителството на Байру падна след загубен вот на доверие
Петролът поскъпва след решението на ОПЕК+ за умерено увеличение на добива и опасенията за доставките от Русия
Времето: Слънчево с временни увеличения на облачността