Какво не бива да публикуваме във Facebook?

Какво не бива да публикуваме във Facebook?

Facebook се превърна в Google на социалните медии - в него може да се открие всевъзможна информация. 

Днес Facebook е вездесъща система за споделяне, която съвсем доброволно се обновява от хората по света всеки ден, всяка минута. И макар да ни дарява с радостта от общуването с хора, които са далеч от нас, Facebook крие и своите опасности.

За тях предупреждава в материал сайтът NetSecurity.about.com. Авторите припомнят, че може да сме оставили съвсем близки приятели, добри познати и хора, на които имаме доверие в списъка си с „приятели“ в социалната и мрежа, и все пак това не гарантира безопасността на информацията ни. Защото профилът на някой от тях може да е бил превзет от хакери или други натрапници. Или пък понеже винаги може да се изненадаме от реакцията на някой, който сме си мислили, чче познаваме, от негова постъпка или поведение.

В тази връзка NetSecurity съветва да не публикуваме във Facebook следната информация:

  • Пълната си рождена дата и тази на членове на семейството ни. Рожденият ни ден съдържа 3 от 4-те елемента, необходими на онлайн крадците на идентичност. Ако обичаме да ни честитят рождения ден във Facebook, можем поне да скрием годината, в която сме родени, и да оставим само деня и месеца.
  • Наличието и липсата на връзка с партньор. Опитът сочи, че ако сме се обозначили като „необвързани“ това се разглежда като призив, че търсим отчаяно човек до себе си. Ако сме били обвързани и това се промени, даваме повод за коментари, които може и да ни наранят. Най-добре е да оставим това поле с информация в профила си неотговорено, смятат наблюдателите.
  • Мястото, където се намираме. Случва се, ако сме на почивка отбелязването в курорт или чужбина да е повод за грабежи у дома. Препоръка: Прекарайте ваканцията хубаво, но споделяйте снимки чак, когато се приберете вкъщи.
  • Фактът, че сме сами вкъщи. Изключително важно е родителите да предупредят децата си никога да не споделят тази информация. Особено имайки предвид, че тийнейджърите често допускат в листа си с „приятели“ непознати.
  • Снимки на деца с двете им имена. Смята се, че по-голямата част от родителите са публикували двете имена на детето си във Facebook, както и точната му рождена дата. В бъдеще тази информация може да се използва от злонамерени хора, които с нея може да се представят за близки приятели на родителите пред детето и така да го убедят да се срещнат с него. Друга честа практика на родителите, която не се препоръчва, е да поставят като своя профилна снимка и корица на профила си снимки на детето/децата си.  
Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

София без автобуси, трамваи и тролеи: протестът на градския транспорт продължава, мобилизират автобуси за матурите
Разследват бившия шеф на ФБР за заплаха за убийство на Тръмп заради снимка с мидички 
Украйна: След мирните преговори Русия извърши най-голямата атака с дронове от началото на войната
Терзиев призова просветното министерство за общ план за превоз на зрелостниците до матурите 
"Суис" отменя 1400 полета за лятото заради липса на пилоти
Борисов се срещна с Ердоган в Истанбул 
На днешната дата, 18 май. Международен ден на музеите
Папа Лъв призовава за единство на разделената Църква, но обещава да не бъде „автократ"