Спори на антракс са открити в 10 от затворените заведения

Спори на антракс са открити в 10 от затворените заведения

В 10 от затворените заради антракс търговски обекти във Варна, Кранево и Бяла са открити спори на заразата, съобщи Нова телевизия, като цитира Българската агенция по безопасност на храните (БАБХ). 

Рисковите обекти остават затворени и ще бъдат повторно дезинфекцирани и изследвани. В заведенията, чиито проби от кухните са отрицателни за антраксни спори, дейността е възобновена. 

БАБХ затвори превантивно 27 обекта, зареждали месни продукти от заразената с антракс транжорна "Дари" в квартал „Аспарухово” във Варна. Тя също остава затворена. 

Прокуратурата разследва смъртта на пастира от село Млада гвардия, починал от антракс, както и разпространението на заразата чрез транжорната. Не са регистрирани пациенти със симптоми на заболяването, съобщават от здравната инспекция.

Ключови думи

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

Данъчен проблем: Шефът на Ferrari ще полага една година общественополезен труд
Имение с отстъпка: Свалят 25 млн. долара от цената на бившия дом на Рики Мартин
Световните петролни компании съкращават работни места поради ниските цени на "черното злато"
На днешната дата, 10 септември. Рождениците днес
Добрите екипи са по-важни от добрите идеи
"Хитачи" открива нов завод за железопътни вагони на стойност 100 милиона долара близо до Вашингтон
Велосипедист покорява планините в това поразително видео
Goldman Sachs ще управлява пенсионни активи на Shell за 40 милиарда долара