"Възраждане" отиват самостоятелно на изборите, към момента били първа сила

Общество

"Възраждане" ще се яви самостоятелно на изборите, както винаги досега. Това заяви в ефира на БНТ лидерът на партията Костадин Костадинов.

"Целта ни е да спечелим тези избори. Към настоящия момент "Възраждане" е първа политическа сила, според данните, с които разполагаме", каза Костадинов. Тези данни, според него са от социологически проучвания. "Разбира се, че сте чели други данни, защото социологическите агенции, по-голямата част у нас работят като социологически фирми и имат цел да подготвят общественото мнение за резултати, които някой е написал някъде", каза той и заяви, че винаги резултатите на "Възраждане" социолозите ги представят два пъти по-малки, отколкото тези, които излизат на края на гласуването.

Костадинов е категоричен, че не е възможна голяма патриотична коалиция, както предложи ВМРО, защото по думите му "ВМРО е част от престъпния бивш управляващ режим на ГЕРБ".

"Хората, които претендират да са патриоти, не бива да бъдат обвързани с корупционни практики или с управления, които продават българските национални интереси, както го правят от ВМРО. Нямат нищо общо с патриотизма и няма как да има такава коалиция, защото единствената българска национална организация е "Възраждане", каза той.

По темата с "Газпром" заяви: "Позицията на "Възраждане" е позицията на всеки един нормален гражданин, че трябва да има газ, а газът не се влияе от евроатлантически ценности, защото те не топлят. Очевидно е, че българското правителство действаше в абсолютно чужд интерес, в интерес на САЩ. Направи се всичко възможно зависимостта от "Газпром" да се превърне в зависимост към САЩ от производство на ток", каза Костадинов и добави, че и служебното правителство не е самостоятелно. 

Коментари

НАЙ-НОВО

|

НАЙ-ЧЕТЕНИ

|

НАЙ-КОМЕНТИРАНИ

На днешната дата, 12 май. Световен ден на медицинските сестри
Седемтте чудеса на света: Археолози откриха на морското дъно 80-тонни камъни от Александрийския фар
5 начина да отключите най-добрите качества в себе си и в хората, които ръководите
Времето: Жълт код за обилни валежи е обявен в 19 области
Последните пътници напуснаха круизния кораб с огнище на хантавирус
Звездите за бизнеса от 11 до 17 май: Умерен риск, разумни инвестиции и по-малко импулсивни решения
Тръмп замразява плана си за временно освобождаване от мита на вноса на говеждо месо
Петролът продължава да поскъпва заради несигурността около преговорите между САЩ и Иран